Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

5 najważniejszych atrakcji turystycznych Katowic

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Blog
  3. 5 najważniejszych atrakcji turystycznych Katowic
07 lip 2017

5 najważniejszych atrakcji turystycznych Katowic

Południe Polski kojarzone było zwykle głównie z przemysłem i bogactwem zasobów naturalnych. Katowice powoli rezygnują jednak tylko z przemysłowej tożsamości. Potencjał inwestycyjny i nieustanny rozwój ściąga do miasta rzesze turystów, ciekawych historii oraz zachodzących wciąż na obszarze Górnego Śląska zmian.

1 # Katowicki Spodek

Ze względu na status jednego z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Polsce, to obowiązkowy punkt turysty odwiedzającego Katowice. Pierwsze prace budowlane na miejscu dzisiejszego Spodka rozpoczęto już w latach 70., a hala do dziś znacząco wyróżnia się na mapie Katowic ze względu na swoją niebanalną formę. Warto zobaczyć też wnętrze obiektu, nawet jeśli nie trafimy akurat na dzień, w którym odbywają się w nim targi czy impreza sportowa.

2 # Muzeum Śląskie

Liczące już niemal 100 lat Muzeum Śląskie jest miejscem, w którym historia Górnego Śląska jest przedstawiona w najlepszy możliwy sposób za sprawą m.in. lokalizacji na terenach pokopalnianych i zbiorach umieszczonych pod powierzchnią ziemi. Najcenniejsze kolekcje muzeum nawiązują jednak do malarstwa polskiego z lat przed. Zobaczymy tutaj też kolekcję przedwojennej i powojennej fotografii artystycznej i dokumentalnej. Oprócz muzealnych zbiorów, odwiedzający mogą wspiąć się na dawną wieżę szybu i na wysokości 40 metrów podziwiać fantastyczną panoramę całego miasta.  

3 # Nikiszowiec

Nikiszowiec to zabytkowa dzielnica Katowic pozwalająca przenieść się do początków XX wieku, w świat ówczesnej tradycji miasta i górniczej przeszłości. Wędrówka po Nikiszowcu pozostawia niesamowite wrażenie na turystach z całej Polski i zagranicy. Amatorzy architektury z pewnością dostrzegą tu detale wyróżniające budownictwo sprzed kilkudziesięciu lat. W 2011 roku dzielnica została wpisana na listę Pomników Historii, co jeszcze bardziej podnosi jej znaczenie na mapie miasta.

4 # Biblioteka Śląska

Biblioteka Śląska powstała w latach 30. XX wieku, kilkukrotnie zmieniając swoją siedzibę. Ostatecznie można odwiedzić placówkę na Placu Rady Europy. Biblioteka należy dziś do jednej z najnowocześniejszych w kraju. Zarówno architektura budynku jak i wyposażenie obejmujące ponad 2 miliony woluminów może zachwycać odwiedzających. Miejsce warte odwiedzenia nie tylko w poszukiwaniu książek, czasopism, materiałów audiowizualnych czy rękopisów.

5 # Muzeum Historii Komputerów i Informatyki

Kto dziś pamięta pierwsze komputery czy lekcję informatyki w szkole podstawowej, gdzie dopiero poznawało się obsługę komputera? Przy współczesnym dorobku i możliwościach technicznych, takie obiekty jak Muzeum Historii Komputerów i Informatyki mocno zyskują na popularności. Ekspozycje muzeum podzielono na trzy epoki czasowe, które umożliwiają podroż aż do lat 60. XX wieku i porównanie sukcesów dziedziny IT z latami współczesnymi.

- - - - - - - - - - 

Katowice ze względu na położenie na trasie głównych szlaków drogowych jest nie tylko niezwykle ciekawym i wartym zobaczenia miejscem. To też wygodny punkt wycieczek krajoznawczych. O ile kiedyś Katowice były tylko elementem przesiadkowym, dzisiaj stają się miejscem, które można odkrywać ze względu na ciekawą architekturę oraz atrakcje – od kilku lat miasto inwestuje w przyjazne turystom zagospodarowanie głównych placów i ulic. Polecamy zobaczyć te zmiany!

- - - - - - - - - - 

Jeśli szukasz wygodnego noclegu zaraz przy Dworcu PKP w Katowicach, sprawdź Q Hotel Plus Katowice. 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij