Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice

5 najważniejszych atrakcji turystycznych Katowic

  1. Discover the possibilities of Q Hotel
  2. 5 najważniejszych atrakcji turystycznych Katowic
07 Jul 2017

5 najważniejszych atrakcji turystycznych Katowic

Południe Polski kojarzone było zwykle głównie z przemysłem i bogactwem zasobów naturalnych. Katowice powoli rezygnują jednak tylko z przemysłowej tożsamości. Potencjał inwestycyjny i nieustanny rozwój ściąga do miasta rzesze turystów, ciekawych historii oraz zachodzących wciąż na obszarze Górnego Śląska zmian.

1 # Katowicki Spodek

Ze względu na status jednego z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Polsce, to obowiązkowy punkt turysty odwiedzającego Katowice. Pierwsze prace budowlane na miejscu dzisiejszego Spodka rozpoczęto już w latach 70., a hala do dziś znacząco wyróżnia się na mapie Katowic ze względu na swoją niebanalną formę. Warto zobaczyć też wnętrze obiektu, nawet jeśli nie trafimy akurat na dzień, w którym odbywają się w nim targi czy impreza sportowa.

2 # Muzeum Śląskie

Liczące już niemal 100 lat Muzeum Śląskie jest miejscem, w którym historia Górnego Śląska jest przedstawiona w najlepszy możliwy sposób za sprawą m.in. lokalizacji na terenach pokopalnianych i zbiorach umieszczonych pod powierzchnią ziemi. Najcenniejsze kolekcje muzeum nawiązują jednak do malarstwa polskiego z lat przed. Zobaczymy tutaj też kolekcję przedwojennej i powojennej fotografii artystycznej i dokumentalnej. Oprócz muzealnych zbiorów, odwiedzający mogą wspiąć się na dawną wieżę szybu i na wysokości 40 metrów podziwiać fantastyczną panoramę całego miasta.  

3 # Nikiszowiec

Nikiszowiec to zabytkowa dzielnica Katowic pozwalająca przenieść się do początków XX wieku, w świat ówczesnej tradycji miasta i górniczej przeszłości. Wędrówka po Nikiszowcu pozostawia niesamowite wrażenie na turystach z całej Polski i zagranicy. Amatorzy architektury z pewnością dostrzegą tu detale wyróżniające budownictwo sprzed kilkudziesięciu lat. W 2011 roku dzielnica została wpisana na listę Pomników Historii, co jeszcze bardziej podnosi jej znaczenie na mapie miasta.

4 # Biblioteka Śląska

Biblioteka Śląska powstała w latach 30. XX wieku, kilkukrotnie zmieniając swoją siedzibę. Ostatecznie można odwiedzić placówkę na Placu Rady Europy. Biblioteka należy dziś do jednej z najnowocześniejszych w kraju. Zarówno architektura budynku jak i wyposażenie obejmujące ponad 2 miliony woluminów może zachwycać odwiedzających. Miejsce warte odwiedzenia nie tylko w poszukiwaniu książek, czasopism, materiałów audiowizualnych czy rękopisów.

5 # Muzeum Historii Komputerów i Informatyki

Kto dziś pamięta pierwsze komputery czy lekcję informatyki w szkole podstawowej, gdzie dopiero poznawało się obsługę komputera? Przy współczesnym dorobku i możliwościach technicznych, takie obiekty jak Muzeum Historii Komputerów i Informatyki mocno zyskują na popularności. Ekspozycje muzeum podzielono na trzy epoki czasowe, które umożliwiają podroż aż do lat 60. XX wieku i porównanie sukcesów dziedziny IT z latami współczesnymi.

- - - - - - - - - - 

Katowice ze względu na położenie na trasie głównych szlaków drogowych jest nie tylko niezwykle ciekawym i wartym zobaczenia miejscem. To też wygodny punkt wycieczek krajoznawczych. O ile kiedyś Katowice były tylko elementem przesiadkowym, dzisiaj stają się miejscem, które można odkrywać ze względu na ciekawą architekturę oraz atrakcje – od kilku lat miasto inwestuje w przyjazne turystom zagospodarowanie głównych placów i ulic. Polecamy zobaczyć te zmiany!

- - - - - - - - - - 

Jeśli szukasz wygodnego noclegu zaraz przy Dworcu PKP w Katowicach, sprawdź Q Hotel Plus Katowice. 

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close