Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

5 miejsc w Gdańsku, o których nie przeczytasz w przewodnikach

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. 5 miejsc w Gdańsku, o których nie przeczytasz w przewodnikach
30 paź 2018

5 miejsc w Gdańsku, o których nie przeczytasz w przewodnikach

Plaża, ulica Mariacka, Neptun… Ileż można? Najpopularniejsze atrakcje Gdańska bez wątpienia mają swój urok, ale po pewnym czasie mogą się po prostu znudzić. Stolica województwa pomorskiego ma jednak wiele do zaoferowania i z całą pewnością warto do niej często wracać. Poniżej prezentujemy listę gdańskich atrakcji, o których rzadko wspominają autorzy przewodników.

1. Ulica Wajdeloty

Jeśli masz dość typowo turystycznych miejsc w centrum Gdańska, zachęcamy do odwiedzenia nieco mniej popularnej części miasta – Wrzeszcza i wybrania się na spacer urokliwą ulicą Wajdeloty, uznawaną za najładniejszą w tej dzielnicy. Zachwyca ona swoją XIX wieczną zabudową, która w ostatnich latach została pięknie odrestaurowana. Spacerując ulicą Wajdeloty dostrzeżesz, że niemalże na każdym kroku znajdują się knajpki i kawiarnie, w których możesz spróbować lokalnych dań i napić się wyśmienitej kawy, herbaty czy lampki wina.

2. Biskupia Górka                                            

Biskupia Górka to dzielnica znajdująca się bardzo blisko starego miasta, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom historii. Przechadzki brukowanymi ulicami sprawią, że poczujesz niepowtarzalny, przedwojenny klimat. W okolicy znajduje się także wieża dawnego schroniska młodzieżowego, z której możesz podziwiać panoramę miasta.

3. Zaułek Zachariasza Zappio

Zwany inaczej Zaułkiem Pocałunków, mieści się na tyłach kościoła świętego Jana. To tutaj zakochani Gdańszczanie chowają się przed oczyma przechodniów, by w romantycznej atmosferze szeptać sobie na ucho miłosne wyznania. Wyjątkowy klimat buduje wiążąca się z tym miejscem legenda – podobno niegdyś w tej okolicy pewien zakonnik wdał się w romans z piękną dziewczyną, która wbrew wszelkim przepisom zamieszkała w jego celi. Historia miała niestety tragiczny finał – dziewczynę pojmano,
a zrozpaczony zakonnik popełnił samobójstwo skacząc z dachu klasztoru.

4. Teatr Szekspirowski

Teatr Szekspirowski w Gdańsku to miejsce o bardzo ciekawej architekturze, obok której nie można przejść obojętnie. Autorem projektu jest Włoch Renato Rizzi, który w modernistycznej, ceglanej bryle umieścił drewniane wnętrze – połączenie zaskakujące, lecz bez wątpienia godne uwagi. Gdański teatr gości na swoich deskach wybitnych aktorów z całego świata. Jeśli więc jesteś fanem sztuki teatralnej, Teatr Szekspirowski powinien być obowiązkowym punktem na Twojej mapie!

Sprawdź repertuar teatru.

5. Wzgórze Pachołek

Wzgórze Pachołek, zwane także Górą Pachołek, wznoszące się na ponad 100 m n.p.m. mieści się w pięknej gdańskiej dzielnicy Oliwa. Znajduje się na nim wysoka wieża widokowa, z której można podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę Gdańska oraz zatoki gdańskiej. Górę Pachołek warto odwiedzić nie tylko ze względu na imponujące widoki – mieszkańcy Gdańska twierdzą, że ów teren wytwarza pozytywne promieniowanie, które może mieć korzystny wpływ na zdrowie
i samopoczucie. Pochodzenie intrygującej nazwy wzgórza nie jest znane.

---

Gdańsk to miasto, które przy okazji każdej wizyty można odkrywać na nowo. Warto czasem zboczyć z głównych szlaków turystycznych, aby zobaczyć go takim, jakim widzą go jego mieszkańcy. Wierzymy, że pobyt w naszym hotelu dodatkowo umili chwile spędzone w tym pięknym mieście i życzymy udanej wycieczki!

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij