Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

5 miejsc, które zachwycą Cię w Krakowie wiosną

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. 5 miejsc, które zachwycą Cię w Krakowie wiosną
04 kwi 2018

5 miejsc, które zachwycą Cię w Krakowie wiosną

Wiosna to czas, kiedy pogoda zachęca do podróżowania, a niewielki ruch turystyczny znacząco to ułatwia. Jak podają coroczne raporty dotyczące aktywności turystycznej w Krakowie, poza sezonem letnim polska stolica kultury cieszy się mniejszym zainteresowaniem, dlatego warto zaplanować wycieczkę do tego miasta właśnie w okresie pomiędzy marcem, a czerwcem. Które miejsca w Krakowie warto odwiedzić wiosną?

 

#1 Ogród Botaniczny

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego to najstarszy polski obiekt tego typu. Został założony w roku 1783 z inicjatywy Komisji Edukacji Narodowej. Od stuleci niezmiennie gromadzi i rozmnaża tysiące różnorodnych okazów roślin. Ogród Botaniczny to jednocześnie fascynujący park, przestrzeń badawcza dla biologów oraz miejsce inspiracji dla artystów. 

To niezwykłe miejsce zajmuje powierzchnię o wielkości prawie 10 hektarów. Wśród najstarszych okazów Ogrodu należy wymienić tzw. „Dąb Jagielloński”, który liczy sobie ponad 220 lat! Podczas wiosennego spaceru w tym miejscu zobaczysz także szeregi róż, storczyków, a nawet roślin mięsożernych.

#2 Ogrody Wawelskie

Ogrody Wawelskie to stosunkowo nowa atrakcja na turystycznej mapie Krakowa. Otwarta dla publiczności w 2015 roku trasa jest rekonstrukcją renesansowych ogrodów, które jeszcze w XVI wieku były miejscem królewskiej rekreacji. Prace nad jak najwierniejszym odtworzeniem wyglądu wawelskich ogrodów trwały od 1999 roku. 

Spacerując po królewskich ogrodach możesz zobaczyć zrekonstruowaną renesansową pergolę, przy której co roku zakwita odtworzon na potrzeby tego miejsca róża francuska, a także dębowe skrzynie, w których zgodnie z XVI-wiecznym zwyczajem wzrastają zioła oraz przyprawy. 

#3 Krakowskie ZOO

Jeżeli lubisz zwierzęta i chciałbyś dowiedzieć się o nich nieco więcej, w czasie wiosennej wycieczki do Krakowa odwiedź miejscowy ogród zoologiczny. Kiedy dzień zaczyna się wydłużać, a słońce ogrzewa powietrze, wiele zwierząt chętniej wychodzi z ukrycia i prezentuje swoje zwyczaje. To jednak nie wszystko – krakowskie ZOO to ośrodek hodowlany, dzięki któremu populacja wielu gatunków może się powiększać. Jeżeli odwiedzisz to miejsce wiosną, być może zobaczysz młode żyrafy, tygrysy lub foki!

#4 Zalew Zakrzówek

Zakrzówek to zalew, który powstał w roku 1990 w wyniku zalania starego kamieniołomu wapienia. Kiedy pogoda sprzyja, a niebo jest czysto niebieskie, panorama Zakrzówka przypomina nieco widoki, które możesz zobaczyć na Chorwacji. Woda tego zalewu jest niezwykle czysta i przejrzysta, dlatego jest to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku krakowian, mimo że pływanie w wodach Zakrzówka jest niebezpieczne i zabronione. 

#5 Ogród doświadczeń im. Stanisława Lema

To propozycja dla osób, które zwykły spacer chcą przemienić w fascynującą podróż po świecie nauki. Założony w 2007 roku park edukacyjny zajmuje powierzchnię 6 hektarów, na których znajduje się kilkadziesiąt interaktywnych eksponatów, które pozwalają na lepsze zrozumienie praw fizyki i świata przyrody. Wśród około 60 przyrządów składających się na plenerową ekspozycję dydaktyczną można wymienić m.in. telegraf akustyczny, kołyskę Newtona czy kalejdoskop-gigant, dzięki którym zaobserwujesz szereg zjawisk dźwiękowych, optycznych i cieplnych. 

- - - - - - 

Odwiedź Kraków wiosną – w tym czasie to piękne miasto jest szczególnie zachwycające. W czasie pierwszych słonecznych dni na pewno nie zabraknie atrakcji, które warto zobaczyć . Spacer w każdym z wymienionych powyżej miejsc pozwoli Ci się zrelaksować, ale jednocześnie dużo Cię nauczy.

- - - - - -

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij