Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

4 propozycje jak spędzić majówkę w Gdańsku

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. 4 propozycje jak spędzić majówkę w Gdańsku
04 maj 2018

4 propozycje jak spędzić majówkę w Gdańsku

Majówka tuż-tuż! Już 1 maja odpoczywamy z okazji Święta Pracy, a 3 maja celebrujemy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, która była pierwszą nowoczesną, spisaną konstytucją w całej Europie. Każdy z nas może więc cieszyć się dwoma dniami wolnymi, a co sprytniejsi, którzy w porę wzięli kilka dni urlopu, nawet 9 dniami odpoczynku. Jak spędzić ten czas, będąc w Gdańsku? Mamy dla Was kilka ciekawych propozycji.

#1 4-dniowa wycieczka rowerowa i noclegi pod gwiazdami

Jeżeli kochasz wycieczki rowerowe, wyciągnij swój dwukołowiec i w czasie majowego urlopu rusz w drogę! Oczywiście taki wyjazd możesz zorganizować samodzielnie, ale możesz także przyłączyć się do Klubu Turystycznego GDAKK. Jeżeli wybierzesz tę drugą opcję, wraz z miłośnikami kolarstwa z północy Polski w ciągu 4-dniowej wycieczki pokonasz ok. 200 kilometrów, jeżdżąc najpiękniejszymi trasami Kaszub. Świeże powietrze, leśne ścieżki, dobre towarzystwo, wieczorne ogniska i noclegi w namiocie… Czyż to nie brzmi wspaniale? Jeżeli tak samo jak Lech Janerka uważasz, że „rower to jest świat”, nie zwlekaj i najbliższy długi weekend spędź na dwóch kółkach! 

#2 Prace społeczne w fortyfikacjach Biskupiej Górki

W związku ze zbliżającymi się obchodami Święta Konstytucji 3 maja czujesz w sobie wzrastające pokłady patriotycznych uczuć i chciałbyś zrobić coś dobrego dla ojczyzny? W Gdańsku będzie ku temu doskonała okazja! 6 maja pasjonaci z grupy Odkrywcy Północy we współpracy z Urzędem Miasta Gdańsk organizują sprzątanie fortyfikacji Biskupiej Górki. Biorąc udział w tym wydarzeniu, pomożesz w utrzymaniu porządku w jednej z najciekawszych dzielnic Gdańska, spędzisz wartościowo czas na świeżym powietrzu, a  jednocześnie zobaczysz z bliska historyczną zabudowę fortyfikacyjną. Te niezwykłe budowle  powstawały już od XIV wieku i były wielokrotnie przebudowywane aż do czasów II wojny światowej.

#3 Zawody strzeleckie dla amatorów i zaawansowanych

Jesteś miłośnikiem zdrowej rywalizacji i chciałbyś spróbować swoich sił w strzelectwie? 3 maja udaj się na Strzelnicę Sportową Klubu Strzelających Inaczej i weź udział w wydarzeniu „10 strzałów z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja”. Zasady zawodów są bardzo proste – po rejestracji i opłaceniu symbolicznej opłaty będziesz miał minutę na to, aby oddać 10 strzałów z odległości 15 metrów. Oczywiście im celniejszych, tym lepiej! Na uczestników konkursu czekają specjaliści, który wyjaśnią, jak obsługiwać broń palną, a na wszystkich pozostałych pyszne kiełbaski z grilla i wspaniała, rodzinna atmosfera.

#4 Niespieszna przechadzka po piaszczystej plaży

Chcesz spędzić Majówkę w swoim tempie, bez oglądania się na innych? Wybierz spacer po gdańskim wybrzeżu. Szumiąca woda i przesypujący się pod butami piasek z pewnością pozwolą Ci się zrelaksować i wyciszyć. Szczególnie polecamy spacery o świcie oraz o zachodzie słońca – to właśnie w tych momentach nad morzem jest najpiękniej. Woda z całą pewnością będzie jeszcze zimna, ale kto wie, może wystarczy Ci odwagi, aby zanurzyć stopy w chłodnych falach Bałtyku?

- - - - - -

Majówka 2018 w Gdańsku zapowiada się naprawdę interesująco. Urząd Miasta Gdańsk, różnorodne fundacje oraz grupy pasjonatów organizują szereg wydarzeń dla osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Bez względu na to, czy chcesz spędzić wesoły czas z rodziną, czy oczekujesz intensywnych wrażeń w gronie przyjaciół, w Gdańsku na pewno znajdziesz coś dla siebie.

- - - - - - 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij