Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice

4 propozycje jak spędzić majówkę w Gdańsku

  1. Discover the possibilities of Q Hotel
  2. 4 propozycje jak spędzić majówkę w Gdańsku
04 May 2018

4 propozycje jak spędzić majówkę w Gdańsku

Majówka tuż-tuż! Już 1 maja odpoczywamy z okazji Święta Pracy, a 3 maja celebrujemy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, która była pierwszą nowoczesną, spisaną konstytucją w całej Europie. Każdy z nas może więc cieszyć się dwoma dniami wolnymi, a co sprytniejsi, którzy w porę wzięli kilka dni urlopu, nawet 9 dniami odpoczynku. Jak spędzić ten czas, będąc w Gdańsku? Mamy dla Was kilka ciekawych propozycji.

#1 4-dniowa wycieczka rowerowa i noclegi pod gwiazdami

Jeżeli kochasz wycieczki rowerowe, wyciągnij swój dwukołowiec i w czasie majowego urlopu rusz w drogę! Oczywiście taki wyjazd możesz zorganizować samodzielnie, ale możesz także przyłączyć się do Klubu Turystycznego GDAKK. Jeżeli wybierzesz tę drugą opcję, wraz z miłośnikami kolarstwa z północy Polski w ciągu 4-dniowej wycieczki pokonasz ok. 200 kilometrów, jeżdżąc najpiękniejszymi trasami Kaszub. Świeże powietrze, leśne ścieżki, dobre towarzystwo, wieczorne ogniska i noclegi w namiocie… Czyż to nie brzmi wspaniale? Jeżeli tak samo jak Lech Janerka uważasz, że „rower to jest świat”, nie zwlekaj i najbliższy długi weekend spędź na dwóch kółkach! 

#2 Prace społeczne w fortyfikacjach Biskupiej Górki

W związku ze zbliżającymi się obchodami Święta Konstytucji 3 maja czujesz w sobie wzrastające pokłady patriotycznych uczuć i chciałbyś zrobić coś dobrego dla ojczyzny? W Gdańsku będzie ku temu doskonała okazja! 6 maja pasjonaci z grupy Odkrywcy Północy we współpracy z Urzędem Miasta Gdańsk organizują sprzątanie fortyfikacji Biskupiej Górki. Biorąc udział w tym wydarzeniu, pomożesz w utrzymaniu porządku w jednej z najciekawszych dzielnic Gdańska, spędzisz wartościowo czas na świeżym powietrzu, a  jednocześnie zobaczysz z bliska historyczną zabudowę fortyfikacyjną. Te niezwykłe budowle  powstawały już od XIV wieku i były wielokrotnie przebudowywane aż do czasów II wojny światowej.

#3 Zawody strzeleckie dla amatorów i zaawansowanych

Jesteś miłośnikiem zdrowej rywalizacji i chciałbyś spróbować swoich sił w strzelectwie? 3 maja udaj się na Strzelnicę Sportową Klubu Strzelających Inaczej i weź udział w wydarzeniu „10 strzałów z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja”. Zasady zawodów są bardzo proste – po rejestracji i opłaceniu symbolicznej opłaty będziesz miał minutę na to, aby oddać 10 strzałów z odległości 15 metrów. Oczywiście im celniejszych, tym lepiej! Na uczestników konkursu czekają specjaliści, który wyjaśnią, jak obsługiwać broń palną, a na wszystkich pozostałych pyszne kiełbaski z grilla i wspaniała, rodzinna atmosfera.

#4 Niespieszna przechadzka po piaszczystej plaży

Chcesz spędzić Majówkę w swoim tempie, bez oglądania się na innych? Wybierz spacer po gdańskim wybrzeżu. Szumiąca woda i przesypujący się pod butami piasek z pewnością pozwolą Ci się zrelaksować i wyciszyć. Szczególnie polecamy spacery o świcie oraz o zachodzie słońca – to właśnie w tych momentach nad morzem jest najpiękniej. Woda z całą pewnością będzie jeszcze zimna, ale kto wie, może wystarczy Ci odwagi, aby zanurzyć stopy w chłodnych falach Bałtyku?

- - - - - -

Majówka 2018 w Gdańsku zapowiada się naprawdę interesująco. Urząd Miasta Gdańsk, różnorodne fundacje oraz grupy pasjonatów organizują szereg wydarzeń dla osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Bez względu na to, czy chcesz spędzić wesoły czas z rodziną, czy oczekujesz intensywnych wrażeń w gronie przyjaciół, w Gdańsku na pewno znajdziesz coś dla siebie.

- - - - - - 

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close