Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

4 miejsca w Katowicach, w których posłuchasz dobrej muzyki

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. 4 miejsca w Katowicach, w których posłuchasz dobrej muzyki
18 kwi 2018

4 miejsca w Katowicach, w których posłuchasz dobrej muzyki

W grudniu 2015 roku Katowice uzyskały tytuł Miasta Muzyki UNESCO i dołączyły do grona takich miast jak Sewilla, Bolonia czy Glasgow. Nie dziwi więc fakt, że na mapie stolicy Górnego Śląska znajdziemy szereg sal koncertowych i klubów, do których każdego dnia wybierają się tłumy miłośników dobrego brzmienia. Gdzie warto iść, aby posłuchać muzyki na żywo? Odwiedziny w którym lokalu będą największą gratką dla melomanów? Sprawdź naszą subiektywną listę 4 miejsc, w których odbywają się najlepsze koncerty!

 

#1 Narodowa Orkiestra Symfoniczna

Prawdopodobnie nikogo nie zdziwi fakt, że na pierwszym miejscu naszej listy znalazła się Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia. Znajdujący się w sercu Katowic budynek zachwyca nie tylko swoim kształtem i formą, ale przede wszystkim niezwykłą akustyką. Ta muzyczna perełka na mapie Polski jest prawdziwą atrakcją dla miłośników muzyki klasycznej, jazzu oraz bluesa, choć w repertuarze NOSPR nie zabraknie także innych gatunków muzycznych, takich jak polski rap czy portugalska muzyka fado. Należy jednak pamiętać, że bilety na najciekawsze koncerty wyprzedają się błyskawicznie, warto więc trzymać rękę na pulsie i regularnie sprawdzać kalendarium wydarzeń w NOSPR.

#2 Old Timers Garage

Niezwykły klub Old Timers Garage to teatr, scena muzyczna, muzeum i pub w jednym. To miejsce przyciąga nie tylko miłośników dobrego grania, ale także fanów motoryzacji – wewnątrz zabytkowego budynku znajduje się około 30 historycznych samochodów rodem z USA, przypominających atmosferę połowy XX wieku. Wróćmy jednak do muzyki! Old Timers Garage skupia się na tym co poza głównym nurtem, stawiając przede wszystkim na takie gatunki muzyczne jak poezja śpiewana, rock, jazz, blues oraz piosenka aktorska. Jeżeli masz ochotę na to, aby posłuchać czegoś nietuzinkowego i odkryć nowe talenty, koniecznie odwiedź to miejsce.

#3 Katofonia

Twoje serce bije w rytmie funky, rock&roll’a, bluesa lub jazzu? Wybierz się do Katofonii, jednego z najlepszych klubów muzycznych w centrum Katowic. Katofonia to przede wszystkim świetne nagłośnienie, kameralna widownia, a także cotygodniowe, środowe Jam Session. Jeżeli lubisz improwizację, brzmienie gitar i niezależną muzykę graną na żywo w niebanalnej, oryginalnie zaaranżowanej przestrzeni, adres Mariacka 18A powinien stać się jednym z najważniejszych celów Twojej kolejnej podróży.

#4 Katowicki Spodek

Czas na kolejny klasyk, czyli katowicki Spodek. Ten budynek na dobre wpisał się w krajobraz Górnego Śląska i stał się jedną z wizytówek tego miasta. Od lat 70-tych niezmiennie zachwyca swoim kształtem i wypełnia się dobrą muzyką. W Spodku organizowany jest szereg różnorodnych wydarzeń – od musicalu Metro zaczynając, a na festiwalu Rawa Blues kończąc. To właśnie w Spodku odbywają się efektowne koncerty największych gwiazd rocka czy muzyki pop, a także koncerty muzyki filmowej. Różnorodny repertuar sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – wystarczy chwilę poszukać.

- - - - - - 

Katowice to miasto muzyki, dlatego podczas wizyty w tym miejscu z pewnością nie ucierpisz z powodu braku dźwiękowych inspiracji. Planując wycieczkę, koniecznie odwiedź strony internetowe wspomnianych przez nas sal koncertowych – rock, blues, pop, jazz i inne gatunki muzyczne odgrywane na żywo już na Ciebie czekają.

- - - - - -

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij