Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice

3 muzea w Gdańsku, które musisz zobaczyć

  1. Discover the possibilities of Q Hotel
  2. 3 muzea w Gdańsku, które musisz zobaczyć
21 Mar 2018

3 muzea w Gdańsku, które musisz zobaczyć

Gdańsk słynie z plaż, ceglanych budynków, a także nastrojowych uliczek w okolicach Długiego Targu. Oczywiście to nie wszystko, co warto zobaczyć w tym niezwykłym mieście. Gdańsk to także zróżnicowana oferta kulturalna oraz fascynujące wystawy i muzea. Które z nich musisz odwiedzić, kiedy po raz kolejny ustawisz ster na północ?

 

# 1 Centrum Hewelianum – gratka dla małych i dużych odkrywców

Centrum Hewelianum to fascynujące miejsce, które przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom nauki, choć nie tylko. Mówi się, że Hewelianum to mniejsza wersja kultowego już Centrum Kopernika w Warszawie. Zostało stworzone z myślą o młodszych odkrywcach, ale nie mamy wątpliwości co do tego, że i dorośli nie będą się tam nudzić.

Hewelianum to jedyne w swoim rodzaju muzeum. Dzieje się tak między innymi dlatego, że zostało utworzone na 20-hektarowym terenie dawnego fortu militarnego. Niegdyś służący do obrony miasta zespół budynków dziś inspiruje do tego, aby poznawać świat fizyki, chemii, a nawet astronomii. To właśnie tam zgłębisz naturę czasu, dowiesz się, jaka jest średnica Drogi Mlecznej i przeprowadzisz szereg eksperymentów i doświadczeń, dzięki którym zrozumiesz lepiej jak funkcjonuje otaczająca Cię przyroda. Okolice Centrum Hewelianum to także piękna okolica z widokiem na panoramę miasta, idealna na popołudniowy spacer po Gdańsku.

Adres:
Gdańsk, ul. Gradowa 6

Godziny otwarcia:
Wtorek – piątek – 8:00 – 16:00 
Sobota i niedziela – 10:00 – 18:00 

Ceny biletów: 
Normalny – 15 zł/ Ulgowy – 10 zł/ Rodzinny – 35 zł

Więcej informacji na stronie Centrum Hewelianum 

#2 Europejskie Centrum Solidarności – opowieść o sile i bezsilności

Europejskie Centrum Solidarności to dziś prawdopodobnie jedno z najbardziej rozpoznawalnych muzeów w Gdańsku. Jest nie tylko przestrzenią wystawienniczą, ale także miejscem, gdzie odbywają się różnorodne wydarzenia i warsztaty. Nie brakuje tu biblioteki, restauracji oraz tarasu widokowego, z którego można spoglądać na tereny dawnej Stoczni Gdańskiej oraz na Stare i Główne Miasto.

Wystawa stała to fascynująca opowieść o historii Solidarności. Przestrzeń muzealna została wypełniona w wyjątkowo oryginalny i ciekawy sposób, przez co pomimo swojej objętości i ponurej tematyki, ekspozycja wciąga i nie pozwala na zmęczenie. Kaski stoczniowców, milicyjny samochód czy sklep rodem z PRL-u – to wszystko robi piorunujące wrażenie. Wybierając się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Solidarności ruszysz w podróż w czasie, która na pewno Cię poruszy.

Adres:
Gdańsk, plac Solidarności 1

Godziny otwarcia:
7 dni w tygodniu – 10:00 – 18:00 

Ceny biletów: 
Normalny – 20 zł/ Ulgowy – 15 zł/ Rodzinny – 55 zł

Więcej informacji na stronie Europejskiego Centrum Solidarności.

#3 Muzeum Bursztynu – wciągająca podróż po Bursztynowym Szlaku

Muzeum Bursztynu to nowość na gdańskiej mapie instytucji kultury. Jak wiadomo, Gdańsk był jednym z najważniejszych miast leżących na Szlaku Bursztynowym, nie dziwi więc fakt, że w samym centrum stolicy Kaszub powstało miejsce, które opowiada fascynującą historię tego morskiego klejnotu.

Odwiedzając Muzeum Bursztynu zobaczysz szereg przepięknych przedmiotów wytwarzanych z tego złotawego materiału już w okresie neolitycznym. Szkatułki, sztućce, medaliony, a nawet bursztynowa gra we flirt zachwycą Cię swoim ciepłym blaskiem i starannością wykonania. Obok eksponatów pochodzących z okresu rzymskiego czy średniowiecza znajdziesz także wyroby współczesne, prezentowane w wyjątkowy sposób, wykorzystujący nowe multimedia. Będąc w okolicach Targu Węglowego, koniecznie odwiedź to miejsce! 

Adres:
Gdańsk, Plac Targowy 6

Godziny otwarcia:
Wtorek – 10:00 – 13:00 (wstęp wolny)
Środa – 10:00 – 16:00 
Czwartek – 10:00 – 18:00
Piątek i sobota – 10:00 – 16:00
Niedziela – 11:00 – 16:00 

Ceny biletów: 
Normalny – 12 zł/ Ulgowy – 6 zł/ Rodzinny – 20 zł

Więcej informacji na stronie Muzeum Bursztynu w Gdańsku

- - - - - - 

Odwiedzając Gdańsk poświęć trochę czasu na to, aby odwiedzić choć jedno z doskonałych muzeów znajdujących się w tym mieście. Bez względu na to, czy interesuje Cię nauka, sztuka czy historia, w Gdańsku na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zachęcamy do poszukiwań i życzymy przyjemnej wyprawy!

- - - - - - 

 

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close