Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

3 festiwale muzyczne w Gdańsku, których nie możesz przegapić w listopadzie

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. 3 festiwale muzyczne w Gdańsku, których nie możesz przegapić w listopadzie
07 lis 2017

3 festiwale muzyczne w Gdańsku, których nie możesz przegapić w listopadzie

Doskonale wiadomo, że Gdańsk ma wiele do zaoferowania nie tylko w sezonie letnim. Liczne wydarzenia kulturalne, sportowe i rozrywkowe zapełniają tu jesienny kalendarz po brzegi. W listopadzie za tym, aby odwiedzić Gdańsk, przemawiają trzy dodatkowe argumenty. Są nimi festiwale muzyczne dosłownie nie do przeoczenia!

 


1 # Festiwal Jazz Jantar

Festiwal Jazz Jantar jest jednym z najstarszych w Polsce i zdecydowanie najstarszym na Wybrzeżu festiwalem jazzowym. Jego historia sięga 1973 roku, kiedy to dzięki działalności Klubu Studentów Wybrzeża Żak odbyła się pierwsza edycja imprezy. Po dziesięciu latach przerwy, Jazz wrócił do Gdańska w 1997 roku i od tej pory każdego roku z sukcesem przyciąga gdańszczan i turystów na koncerty muzyków światowej sławy. Zarówno wielbiciele tego gatunku jak i krytycy, klasyfikują festiwal w grupie najwyżej cenionych polskich imprez jazzowych. Festiwal Jazz Jantar w 2017 roku to dziesięć dni koncertów, których szczegółowy opis i bilety można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia.  

 
2 # Gdańsk Ska Jamboree

Kolejny z listopadowych festiwali dopiero raczkuje wśród wydarzeń muzycznych organizowanych w sercu Trójmiasta. Gdańsk Ska Jamboree to wydarzenie dedykowane muzyce ska oraz różnym odmianom tego gatunku. Ska, czyli styl będący prekursorem muzyki reggae, wypełni wnętrza Klubu Sztuki Alternatywnej wyrazistym basem i dźwiękami perkusji przez dwa listopadowe wieczory. Na imprezie nie może zabraknąć fanów tego żywego stylu, którzy w końcu doczekali się dużej, dedykowanej tylko im imprezy.

3 # Gdańska Jesień Pianistyczna

Połowa listopada to z kolei czas dziewiątej już edycji Gdańskiej Jesieni Pianistycznej. Przez cały tydzień Sala Koncertowa i Sala Kameralna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, będzie gościć w swoich murach pianistów światowej klasy. Wydarzenie jest wyjątkową propozycją  dla wszystkich zapalonych miłośników muzyki, nie tylko tej poważnej. Gdańska Jesień Pianistyczna to największy obecnie festiwal pianistyczny na Pomorzu, który koniecznie trzeba dołączyć do listopadowych planów.
 

- - - - -

Prawdziwi melomani powinni już rezerwować wolne dni w listopadzie i pojawić się przynajmniej na jednym z powyższych, popularnych w Gdańsku festiwali muzycznych. Każdy z nich zagwarantuje uczestnikom muzykę na najwyższym poziomie i niesamowite wrażenia, nie tylko akustyczne.

- - - - -

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij