Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice

Aktualności

10 gru 2019

Spędź magiczne święta w Krakowie!

Koniec grudnia to prawdziwie magiczny czas w mieście Kraka. Zobacz, jakie atrakcje czekają na Ciebie i Twoją rodzinę w Krakowie - mieście uznanym przez CNN Travel za najlepsze miejsce do spędzania Świąt Bożego Narodzenia.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Jak co roku w Krakowie znajdziecie całe mnóstwo atrakcji przy okazji Bożonarodzeniowych Targów. Migotliwe światło lampek, kolędy, około osiemdziesięciu kramów z Polski i zagranicy, możliwość skosztowania kuchni niemieckiej, litewskiej, holenderskiej, ukraińskiej czy słowackiej, drewniane szopki, malowane bombki, ozdoby i stroiki świąteczne, wyroby ceramiczne czy drewniane zabawki – to tylko niektóre z atrakcji, jakie znajdziecie na krakowskim Rynku. Do tego pokaz Dziadów, Korowód Kolędniczy i wizyta Świętego Mikołaja sprawią, że wyprawa na krakowski Rynek Główny będzie niezapomnianym przeżyciem.

Świąteczne dekoracje

A jeśli już będziecie na Rynku, koniecznie zobaczcie świątecznie udekorowane jego okolice. W bezpośrednim sąsiedztwie Rynku Głównego, ronda Matecznego oraz na placu Centralnym im. Ronalda Reagana udekorowane zostały lampy. Na Floriańskiej, Siennej, Grodzkiej, Brackiej, Szewskiej i Sławkowskiej pojawiły się podwieszane pawie pióra i zaśnieżone gałązki „młodopolskie”. Słynny napis KRAKÓW  stanął tym razem na placu Szczepańskim. Cała dekoracja świetlna to niemal milion lampek!

Pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Nowej Hucie

Bożonarodzeniowych jarmarków nigdy za mało, dlatego zapraszamy też na ten przed Nowohuckim Centrum Kultury (przy al. Jana Pawła II 232). Dostaniecie tam oryginalne bańki choinkowe, sery, oleje, drewniane zabawki, ceramikę, świąteczne stroiki i wiele innych wyrobów lokalnych rzemieślników. Dodatkowo 14 grudnia o godz. 17.00 kolędy na ludową nutę zagra Zespół Pieśni i Tańca Nowa Huta & Wojciech Dąbrowski, a 21 grudnia o godz. 17.00, kolędy i pastorałki wykona Góralski „Hamernik” & Hanka Wójciak.

Pokonkursowa wystawa szopek krakowskich

Jak co roku na Rynku Głównym pojawili się szopkarze, by wziąć udział w Konkursie Szopek Krakowskich. Od wielu lat o miano najlepszego twórcy rywalizują nie tylko dorośli i doświadczeni szopkarze, ale również dzieci z krakowskich i podkrakowskich przedszkoli, szkół podstawowych oraz podopieczni zakładów opiekuńczo-leczniczych.

Ich fantastyczne dzieła będziecie mogli oglądać w Celestacie (ul. Lubicz 16), w ramach wernisażu pokonkursowej wystawy. 77. Konkurs Szopek Krakowskich oraz pokonkursowa wystawa Szopki w Celestacie uzyskały honorowy patronat Polskiego Komitetu do spraw UNESCO.

Lodowiska

Ślisko = dobrze! Wszystkich wielbicieli łyżew zaprasza Galeria Kazimierz (od strony ul. Podgórskiej) i lodowisko na skwerze przed budynkiem NCK, tuż obok Placu Centralnego. Jest to jedyne lodowisko na wolnym powietrzu w tej części Krakowa! Ślizgawka powstała dzięki finansowemu zaangażowaniu budżetu miasta Krakowa i wsparciu Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Wyjątkowy pakiet „Święta w Krakowie”

Gdzie wrócić po tylu atrakcjach? Jeśli nie mieszkasz w Krakowie, gorąco zapraszamy do nas! Zarezerwuj pobyt w dniach 24-26 grudnia i podaruj rodzinie bożonarodzeniowy czas w Krakowie. Nasz nasz specjalny pakiet pozwoli Wam poczuć prawdziwą świąteczną atmosferę Królewskiego Miasta! W ramach pakietu oferujemy m.in.:

  • dwa noclegi w komfortowym pokoju według wybranej opcji,
  • dwa świąteczne śniadania w formie bogatego bufetu,
  • kolację wigilijną z tradycyjnymi potrawami,
  • świąteczną obiadokolację,
  • słodki bufet z kawą i herbatą,
  • napój rozgrzewający (lampka grzanego wina / gorąca herbata) w Lobby Barze,
  • atrakcje dla najmłodszych (kącik zabaw dla najmłodszych i mini kino świąteczne),
  • prezenty dla dzieci,
  • bezpłatny parking (w miarę dostępności miejsc),
  • bezpłatny Internet Wi-Fi dostępny na terenie całego obiektu.

Więcej informacji o rezerwacji:

Q Hotel Kraków

Q Hotel Plus Kraków

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij