Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Słodki pączek bez cukru? Porada dietetyczki

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Słodki pączek bez cukru? Porada dietetyczki
18 lut 2020

Słodki pączek bez cukru? Porada dietetyczki

Tłusty czwartek to z pewnością dla wielu wyczekiwany dzień, ponieważ można wtedy bez wyrzutów sumienia objadać się pączkami i faworkami. Jeśli jednak szczególnie dbacie o linię lub zmagacie się z cukrzycą, to specjalnie dla Was zapytaliśmy naszej dietetyczki Eweliny Fabisiak: „Czy istnieje sposób, aby słodki smak nie musiał pochodzić tylko od białego cukru?”

Czy cukru można uniknąć również w pączkach? Okazuje się, że tak! Czym zatem zastąpić cukier w wypiekach?
 
Polecamy 2 opcje:
 
ERYTROL - uznany przez WHO jako najbezpieczniejszy z substytutów białego cukru, ma bardzo niski indeks glikemiczny przez co nie powoduje gwałtownych skoków cukru, a co więcej nie spowoduje problemów z układem pokarmowym, co zdarza się przy innych zamiennikach np. przy ksylitolu. Nie zmienia smaku wypieków, do których zostanie dodany. 
 
INULINA - faworytka naszej dietetyczki, zwykle produkowana jest z cykorii. Oprócz bycia zamiennikiem białego cukru jest prebiotykiem, co oznacza, że wspiera dobre bakterie jelitowe. Podobnie jak erytrol ma niski indeks glikemiczny, a w dodatku dzięki swoim właściwościom wiążącym wodę naturalnie zagęszcza, więc jest idealną opcją do deserów i wypieków.
 
Na pewno nie polecamy miodu do wypieków, gdyż wysoka temperatura spowoduje uszkodzenie jego wszelkich właściwości prozdrowotnych - pozostanie tylko wysokokalorycznym słodzikiem.
 
 
Oczywiście, przy stosowaniu wszelkich zamienników cukru obowiązuje ważna zasada - umiar! Mimo ich korzystniejszych właściwości i często naturalnego pochodzenia kontra ich braku w cukrze białym, musimy pamiętać, że i one uzależniają i mogą dawać skutki uboczne.
 
Na pewno domowe pączki bez tradycyjnego cukru będą zdrowszą alternatywą. Gdyby tak jeszcze zamiast w głębokim tłuszczu upiec je w piekarniku... :)
Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij