Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Z jakim wyprzedzeniem zarezerwować hotel?

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Blog
  3. Z jakim wyprzedzeniem zarezerwować hotel?
01 mar 2023

Z jakim wyprzedzeniem zarezerwować hotel?

Planowanie podróży bywa obciążające. Musisz wziąć pod uwagę bardzo wiele aspektów, które często wcale nie są oczywiste. Wszystko po to, aby podróżować bezpiecznie i komfortowo, a przy tym nie przepłacać bez powodu, zostawiając pieniądze na większe przyjemności. W tym artykule podpowiemy Ci, z jakim wyprzedzeniem należy zarezerwować hotel, wskazując na to, od czego zależą te liczby, i podpowiemy, co powinieneś wziąć pod uwagę przy planowaniu swojej podróży.

Rezerwacja hotelu - na co zwrócić uwagę?

Proces wyboru i rezerwacji noclegu może być czasochłonny i skomplikowany, szczególnie jeśli chcesz uniknąć pomyłek i wybrać tę najlepszą spośród dostępnych opcji.

Oto kilka wskazówek dotyczących tego, jakie rzeczy warto wziąć pod uwagę przy rezerwacji hotelu – kiedy wykupić nocleg i od czego to zależy? Zwróć uwagę na trzy podstawowe czynniki: czas, sezon oraz lokalizację.

Czas pobytu

Planując dłuższe wakacje w wymarzonym miejscu, warto zarezerwować hotel ze sporym wyprzedzeniem. O ile nocleg na weekend czy kilka dni znajdzie się niemal zawsze, o tyle z dwutygodniowym pobytem może już być problem. Dotyczy to w szczególności miejsc, które są najbardziej oblegane, ale jeśli chcesz zapewnić sobie komfort na wyczekiwanym urlopie, postaw na zarezerwowanie noclegu kilka miesięcy przed planowaną podróżą. W innym wypadku może czekać Cię szukanie ofert last minute (co bywa stresujące) albo konieczność przenoszenia się między hotelami w czasie podróży.

Sezon

Jeśli planujesz wyjazd wiosną (poza Majówką, jeśli mówimy o Polsce) lub jesienią, najczęściej wystarczy, że zarezerwujesz nocleg z niewielkim, na przykład kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Inna sprawa, gdy mowa o sezonach urlopowych – okres świąteczno-sylwestrowy, ferie i wakacje to te pory, w których najwięcej osób podróżuje, dlatego lepiej złożyć rezerwacje w hotelu zanim zostaną ostatnie miejsca w przypadkowych lokalizacjach. 

Lokalizacja

Najbardziej popularne destynacje turystyczne bardzo często są zarezerwowane z wyprzedzeniem kilku miesięcy. Inne obłożenie będzie mieć hotel w centrum Krakowa, a inne nocleg w mniej odwiedzanej lokalizacji. Jeśli zależy Ci na dobrym umiejscowieniu hotelu (czy to ze względu na widoki, czy komunikację), zdecydowanie polecamy rezerwację ok. 6 miesięcy przed wyjazdem.

Czy wcześniej znaczy taniej?

Niekoniecznie – najczęściej cennik hoteli i apartamentów w sezonie wakacyjnym jest podniesiony niezależnie od tego, kiedy chcesz zarezerwować swój nocleg: czy będzie to miesiąc wcześniej, czy całe pół roku. Jednak w niektórych miejscach spotkasz się z promocjami typu early birds, czyli możliwością zarezerwowania pobytu w obniżonej cenie, jeśli zarezerwujesz go odpowiednio wcześniej.

rezerwacja w hotelu

Wskazówka: Jeśli masz ograniczony budżet na nocleg, możesz rozważyć wyszukiwanie ofert last minute. Zwykle można znaleźć dobre ceny pojedynczych noclegów online, a także porównując ceny na portalach.

Należy jednak pamiętać, że cena nie jest jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy składaniu rezerwacji w hotelu. Ważne jest również to, aby upewnić się, że hotel ma dobre opinie i oferuje zadowalające Cię warunki – w końcu wyjazd ma być przyjemnością. Dlatego warto sprawdzić opinie gości na temat hotelu oraz jego usług przed podjęciem decyzji o tym, gdzie się zatrzymać. Zerknij na ofertę QHotel – z pewnością Cię czymś zaskoczymy!

Kiedy rezerwować hotel? Nasze wskazówki

  • Rezerwuj hotel z co najmniej kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, jeśli planujesz podróż w sezonie.
  • Pamiętaj, że ceny hoteli mogą być wyższe w weekendy i podczas świąt.
  • Przejrzyj oferty hoteli online i porównaj ceny oraz udogodnienia.

Sprawdź również: Jedzenie w hotelu – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij