Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Parada Smoków w Krakowie, czyli bajeczne widowisko coraz bliżej!

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Parada Smoków w Krakowie, czyli bajeczne widowisko coraz bliżej!
31 maj 2019

Parada Smoków w Krakowie, czyli bajeczne widowisko coraz bliżej!

Pierwszy weekend czerwca w Krakowie od lat wiąże się ze wspaniałymi przeżyciami oraz wrażeniami, które nie sposób opisać w kilku słowach. Wszystko to za sprawą… smoków z wszelkich zakątków świata! Wielka Parada Smoków w Krakowie już za kilka dni! Sprawdź, czego możesz się spodziewać w tym roku!

Szalona podróż wokół globu, czyli śladem bohaterów powieści Juliusza Verne’a

Parada Smoków 2019 związana jest z powieścią W osiemdziesiąt dni dookoła świata autorstwa francuskiego pisarza Juliusza Verne. Co to oznacza dla publiczności? Spotkanie z różnorodnością kultur na wszystkich kontynentach, których elementem wspólnym są oczywiście smoki! Barwny pochód w towarzystwie muzyki oraz smoczych ryków, utalentowani tancerze, szczudlarze, żonglerzy… Jak co roku ulice Krakowa zamienią się w fantazyjną krainę pełną uśmiechu, radości i ogromnej dawki dobrego humoru! Na tych kilka godzin wszyscy staną się aktorami tego plenerowego widowiska, zapominając tym samym o trudach codzienności. Brzmi ciekawie, prawda? W takim razie dowiedz się więcej!

Od czego zacząć i gdzie skończyć? Program 19. Wielkiej Parady Smoków

Początek bajkowej przygody w Krakowie stanowi Smoczy Piknik Rodzinny na Bulwarach Wiślanych przy Smoczej Jamie. Wydarzenie to będzie miało miejsce w sobotę 1 czerwca w godz. 10.00–21.30 oraz w niedzielę 2 czerwca w godz. 10.00-19.00. Dla wszystkich uczestników tego fantazyjnego święta, Teatr Groteska przygotował specjalny program pełen ciekawych konkursów, występów, gier oraz zabaw. Tego dnia zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy na pewno nie będą narzekać na nudę!

To jednak nie koniec wrażeń na sobotę, ponieważ od godz. 22.00 nad Wisłą zapanuje magiczna auta pełna kolorów oraz niesamowitych efektów. Wielkie Widowisko Plenerowe typu „światło-dźwięk” to połączenie muzyki, światła, kurtyn wodnych oraz efektów pirotechnicznych! Choć wydawać by się mogło, że same te elementy zrobią ogromne wrażenie na publiczności, to rolę główną odegrają… wielogabarytowe, pływające i latające smoki sięgające nawet 25 m długości! Niesamowite stwory będą umieszczone na barkach oraz statkach, skąd będą animowane przez aktorów Teatru Groteska. W tym roku każdy ze smoków jest wynikiem inspiracji tradycją i kulturą z czterech stron świata.

Smoki będą gościć w Krakowie przez cały weekend. W niedzielę od godz.10.00 będzie można je spotkać na Rynku Głównym. Jak co roku, dla wszystkich miłośników tych magicznych stworów oraz osób, które chętnie przeniosą się na chwilę do innej krainy, organizatorzy szykują paradę. Parada Smoków ulicami Starego Miasta odbędzie się w godz. 12.15-15.00 na trasie Planty (od strony ul. Gertrudy) – ul. Grodzka – Rynek Główny.

Planujesz wyrwać się na weekend i nie masz pomysłu, gdzie się udać tym razem? Mamy nadzieje, że po tym artykule udało nam się rozwiać Twoje wątpliwości! Postaw na Kraków, ponieważ nie może Cię zabraknąć na Wielkiej Paradzie Smoków!

W mieście Kraka nie ma czasu na nudę! Nie wierzysz? W takim razie przeczytaj artykuł o miejscach, które oczarują Cię swą wyjątkowością od pierwszego wejrzenia!

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij