Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Majówka we Wrocławiu. Co warto zobaczyć?

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Majówka we Wrocławiu. Co warto zobaczyć?
23 mar 2022

Majówka we Wrocławiu. Co warto zobaczyć?

Nie masz jeszcze pomysłu na majówkę? Weekend we Wrocławiu to świetny plan na udany urlop! Jeżeli zastanawiasz się, jak spędzić czas aktywnie i odkryć najbardziej urokliwe zakątki Wrocławia, sprawdź nasze propozycje na wyjątkową majówkę w stolicy kultury.

Majówka we Wrocławiu propozycje

Spotkanie z naturą

Wrocław słynie z pięknych ogrodów zoologicznych i botanicznych, a majowy wyjazd aż prosi się o skorzystanie z wiosennej pogody i zaczerpnięcia świeżego powietrza w towarzystwie roślin i zwierząt. Co wszyscy miłośnicy zieleni powinni zobaczyć w tym mieście?

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Wrocławski ogród botaniczny funkcjonuje od 1811 roku - obecnie można w nim znaleźć ponad 12 tysięcy gatunków roślin rosnących na ponad 7 hektarach. Obejrzysz tu rośliny skalne, błotne, wodne, a nawet tropikalne - wszystkie zostały rozmieszczone tematycznie na planie ogrodu. Na miejscu możesz skorzystać z wiedzy przewodnika, przejść się na samodzielny spacer lub wziąć udział w warsztatach. A jeśli uwielbiasz rośliny, możesz tu zakupić rośliny lub sadzonki i zabrać je ze sobą!

Ogród Japoński we Wrocławiu

Spacer po ogrodzie japońskim jest zupełnie innym doświadczeniem niż zwiedzanie ogrodu botanicznego - tutaj równie istotne co same rośliny jest ich rozmieszczenie, kształt oraz połączenie z architekturą. Około 30 gatunków roślin z Japonii i Dalekiego Wschodu w towarzystwie niezwykłych strumieni, kaskad, stawów, drewnianych mosty i kamiennych latarni robią wrażenie na spacerowiczach. Aranżacja przestrzeni symbolizuje harmonijną więź między naturą a człowiekiem.

Wrocławskie ZOO

Ogród zoologiczny we Wrocławiu jest największym ZOO w całej Polsce. Znajdziesz w nim ponad 1000 gatunków zwierząt, w tym rzadkie lub zagrożone wyginięciem. Jedna z największych atrakcji to Afrykarium, czyli oceanarium poświęcone gatunkom zwierząt wodnych z Afryki. To w nim znajduje się robiący niezwykłe wrażenie szklany tunel, w którym nad głowami zwiedzających pływają zwierzęta. Równie bogate w gatunki są pawilony z gadami i płazami oraz wszystkie zewnętrzne wybiegi dla zwierząt. Na zwiedzanie ZOO lepiej przeznaczyć cały dzień.

Spacery po mieście

Podczas majówki we Wrocławiu odpocznij aktywnie! Zwiedzanie muzeów odłóż na chłodniejsze dni, a słoneczny długi weekend wykorzystaj na zobaczenie wielu znanych zabytków na ulicach Wrocławia.

Fontanna multimedialna

Fontanna znajdująca się przy ulicy Wystawowej jest największą w Polsce fontanną multimedialną. Połączenie klasycznych pokazów wodnych z iluminacją świetlną i muzyką robi wrażenie na przechodniach - warto zatrzymać się i obejrzeć jeden z planowych pokazów.

Rynek we Wrocławiu

Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji przejść się po starym mieście i wrocławskim rynku - koniecznie to zrób to w tę majówkę! Ciekawe budownictwo, wiele zabytków, a także czarująca energia miasta skumulowana w tym miejscu to coś, co szkoda by ominąć. Przy okazji możesz zatrzymać się na moment, by skorzystać z szerokiej oferty znanych kawiarni i restauracji.

Krasnale

W wielu zakątkach możesz znaleźć popularne wrocławskie krasnale - drobne rzeźby zdobiące miasto. Są wytwarzane przez wrocławskich artystów i rzemieślników, a ich populacja ciągle rośnie - obecnie jest ich aż 382! Postaci o ciekawych imionach i historiach pochodzą z miejskich legend, w których krasnale pomagały mieszkańcom przy uprawach i prowadzeniu gospodarstw.

Murale

Wrocław słynie z niesamowitych murali miejskich. Zdecydowanie warto podczas majowego weekendu obejrzeć choć kilka z nich! Zaplanuj trasę tak, aby obejrzeć najbardziej znane lub najnowsze murale na ścianach kamienic. Najbardziej popularne miejsce pełne murali to Nadodrze, które zasłynęło dzięki wydarzeniom Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

 

Planujesz wypad do Wrocławia? Sprawdź nasz pakiety pobytowe!

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij