Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Jesienny spacer w Katowicach. Gdzie się na niego wybrać?

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Jesienny spacer w Katowicach. Gdzie się na niego wybrać?
20 wrz 2018

Jesienny spacer w Katowicach. Gdzie się na niego wybrać?

Katowice to jedno z najbardziej „zielonych” miast w Polsce – znajduje się ono na trzecim miejscu tuż za Sopotem i Zieloną Górą. Dla niektórych osób, kojarzących to miasto głównie z jego przemysłową historią, może się to wydawać nieco zaskakujące. Okazuje się jednak, że tereny zielone stanowią aż 40% powierzchni Katowic. To świetna wiadomość dla miłośników jesiennych spacerów – w tym mieście na pewno nie zabraknie miejsc, w których zmieniające kolory liście tworzą przepiękne krajobrazy. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich.

1. Park im. Tadeusza Kościuszki

To największy teren parkowy w granicach miasta, zajmujący powierzchnię aż 72 hektarów. Został on zaprojektowany na wzór ogrodów angielskich, czemu zawdzięcza swój oryginalny wygląd. Wiele rosnących tam odmian drzew i krzewów (jest ich ponad 90!) sprawia, że jesienią park zachwyca paletą zmieniających się barw. Na tym terenie znajduje się również zabytkowy, drewniany kościółek św. Michała Archanioła, a także 35-metrowa Wieża spadochronowa oraz Cmentarz Żołnierzy Armii Czerwonej.

2. Las Murckowski

Rezerwat przyrody Las Murckowski to wyjątkowe miejsce na mapie Katowic. Chroni on pozostałości po dawnej Puszczy Śląskiej i obecnie zajmuje powierzchnię o wielkości ponad 100 hektarów. Las zachwyca różnorodnością gatunków oraz pomnikami przyrody – na jego terenie znajduje się wiele imponujących okazów buków i dębów. Będąc tam warto wybrać się na spacer wzdłuż szlaku szybów górniczych, który składa się z 9 przystanków – a każdy z nich znajduje się w miejscu, w którym niegdyś działały owe szyby. Najstarszy z nich, Książę Emanuel, został wydrążony 1755 roku.

3. Dolina Trzech Stawów

Dolina Trzech Stawów to pokaźnych rozmiarów park i kompleks sportowo-rekreacyjny położony w sąsiedztwie lotniska Katowice-Muchowiec. Obszar tworzą urokliwe alejki, ścieżki rowerowe, przystań wodna z boiskami do siatkówki oraz staw, który zajmuje aż 9 hektarów. Choć miejsce cieszy się sporą popularnością zwłaszcza latem, warto wybrać się tam także jesienią, aby w spokoju podziwiać piękno otaczającej przyrody.

4. Park Zadole

Park Zadole, obok Parku Kościuszki i Doliny Trzech Stawów, stanowi jeden z największych zielonych terenów o charakterze rekreacyjnym w Katowicach. Zajmuje on powierzchnię ponad 7 hektarów, na której nie sposób się nudzić. Na terenie parku mieści się bowiem amfiteatr, ścieżki rowerowe, tor deskorolkowy i przede wszystkim – piękna roślinność, która jesienią nadaje miejscu wyjątkowy klimat.

5. Strefa Kultury – alternatywa dla parków

To propozycja dla tych, którzy nie przepadają za spacerami po tradycyjnych parkach. Katowicka Strefa Kultury to specjalnie wydzielony obszar miasta, na którym znajduje się wiele obiektów, mogących zainteresować miłośników szeroko pojętej sztuki. Podczas jesiennego spaceru w tamtych okolicach możesz wstąpić do Muzeum Śląskiego, Międzynarodowego Centrum Kongresowego, Tarasu widokowego lub wybrać się na koncert do osławionego Spodka.

Dziś Katowice to już nie tylko miasto familoków i zakładów przemysłowych. To także miejsce, w którym można podziwiać piękną, polską przyrodę i doświadczyć kultury na najwyższym poziomie. Wybierz się na jesienny spacer i przekonaj się, co ma do zaoferowania stolica Górnego Śląska. Zaplanuj swoją wycieczkę już dziś!

Poznaj także najciekawsze dzielnice Katowic.

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij