Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Jesień 2018. Co mają do zaoferowania największe polskie miasta?

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Jesień 2018. Co mają do zaoferowania największe polskie miasta?
05 wrz 2018

Jesień 2018. Co mają do zaoferowania największe polskie miasta?

Jesień to idealny moment na odwiedzanie polskich miast – panuje wtedy znacznie mniejszy zgiełk niż w wakacje, a jesienne barwy dodają uroku starym murom. Pretekstem do odwiedzenia Gdańska, Krakowa, Wrocławia czy Katowic mogą być także odbywające się o tej porze roku festiwale. Listę tych najważniejszych prezentujemy poniżej.

Wrocław jesienią – świetna propozycja dla fanów jazzu i muzyki poważnej

Wrzesień we Wrocławiu rozpoczyna się muzycznie – od największego w Polsce festiwalu muzyki poważnej. Wratislavia Cantans co roku zrzesza największe gwiazdy i miłośników ich twórczości. To już 53. Odsłona festiwalu, odbywającego się każdej jesieni nieprzerwanie od 1966 roku.

Termin: 7-16. 09.2018, szczegóły: wratislaviacantans.pl

Z kolei w listopadzie odbywa się tu jeden z największych festiwali muzyki jazzowej w Polsce – Jazztopad, na którym gości wielu muzyków z Polski i zagranicy. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników jazzu!

Termin: 16 -25.11.2018, szczegóły: www.nfm.wroclaw.pl/jazztopad

Kraków – Sacrum Profanum, Conrad Festival i Międzynarodowe Targi Książki

Od 11 do 17 września trwa w Krakowie festiwal Sacrum Profanum, czyli święto muzyki współczesnej. Wydarzenie zyskało już miano kultowego i cieszy się sporą popularnością na całym świecie. Festiwal jest uznawany za jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych Europy.

Szczegóły: sacrumprofanum.com

Jak co roku, w październiku w Krakowie odbywa się Conrad Festival – jedno z najważniejszych wydarzeń literackich w naszym kraju. To niepowtarzalna okazja do spotkania się z wybitnymi pisarzami z całego świata oraz do wzięcia udziału w warsztatach pisarskich. Hasło tegorocznej, jubileuszowej odsłony to POP – co dokładnie mieli na myśli jego twórczy, przekonasz się, odwiedzając Kraków tej jesieni.

Termin: 22-28.10.2018, szczegóły: conradfestival.pl

Miłośników literatury zapewne ucieszy fakt, że Festiwalowi Conrada towarzyszą już 22. Międzynarodowe Targi Książki, będące okazją do nabycia wielu interesujących pozycji, a także spotkań z uznanymi autorami. Targi rozpoczynają się 25 października i trwają do 28, a odbywają się w centrum targowo-kongresowym EXPO w Krakowie.

Szczegóły: ksiazka.krakow.pl

Gdańsk i okolice, czyli co robić jesienią w Trójmieście

Będąc w Gdańsku, warto wybrać się do Gdyni, ulokowanej od niego rzut beretem. Odbywa się tam 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. To obowiązkowy punkt na mapie festiwalowej każdego kinomana! Impreza trwa od 17 do 22 września.

Szczegóły: festiwal-filmow.trojmiasto.pl

W październiku w Gdańsku odbywa się także inny, mniej popularny, ale równie godny uwagi festiwal filmowy – All About Freedom Film Festival organizowany przez Europejskie Centrum Solidarności. Na imprezie wyświetlane są filmy, które w różny sposób poruszają trudną tematykę wolności.

Termin: 20-28.10. 2018, szczegóły: www.aaff.pl/

Katowice i Rawa Blues Festival

Pod koniec września w Katowicach odbywa się znany w całym kraju festiwal Bluesa – Rawa Blues Festival. To jedna z największych i najstarszych tego typu imprez na świecie. Gospodarzem festiwalu będzie oczywiście katowicki Spodek.

Termin: 28-29.09.2018, szczegóły: www.rawablues.com/pl/

Po całym dniu festiwalowych wrażeń zapraszamy na nocleg do jednego z naszych hoteli. Zarezerwuj swój pobyt już dziś!

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij