Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Jak przygotować spotkanie firmowe poza biurem?

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Blog
  3. Jak przygotować spotkanie firmowe poza biurem?
14 lip 2023

Jak przygotować spotkanie firmowe poza biurem?

Organizacja spotkań biznesowych poza biurem to coraz bardziej powszechne zjawisko. Po kilku latach wymuszonej pracy zdalnej i spotkań online coraz bardziej doceniamy wartość spotkań na żywo - szczególnie w biznesie. Przenosząc rozmowy z partnerami biznesowymi na neutralny grunt, jak restauracje, kawiarnie czy sale konferencyjne, tworzy się mniej krępującą atmosferę, która sprzyja łatwiejszemu prowadzeniu negocjacji.

Spotkanie biznesowe w hotelu

Wybór tematu i miejsca

Pierwszym krokiem do organizacji udanego spotkania jest ustalenie konkretnego tematu i agendy, co pozwoli obu stronom na dokładne przygotowanie się do rozmów. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego miejsca. Jeżeli spotkanie ma mieć formę luźnej rozmowy, idealnym miejscem będzie kawiarnia lub restauracja, z preferencją na kameralne, eleganckie miejsca, które nie są zbyt głośne. Jeżeli jednak podczas spotkania planuje się prezentacje lub omówienie raportu, lepiej zdecydować się na wynajęcie profesjonalnej sali konferencyjnej, wyposażonej w odpowiedni sprzęt multimedialny.

Spotkanie biznesowe z noclegiem

Jeżeli w spotkaniu mają uczestniczyć osoby z dalszych części kraju lub z zagranicy, warto rozważyć organizację spotkania w hotelu. Wiele z nich oferuje nie tylko sale konferencyjne, ale również pokoje, które uczestnicy mogą wynająć na czas trwania spotkania. Takie rozwiązanie nie tylko zwiększa komfort uczestników, ale również umożliwia efektywniejsze wykorzystanie czasu, ponieważ eliminuje potrzebę dojazdu do miejsca spotkania.

Dobór dogodnej lokalizacji i menu

Przy wyborze miejsca na spotkanie, należy zwrócić uwagę na dogodną lokalizację - najlepiej, aby była to centralna część miasta, łatwo dostępna zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Dobrym pomysłem jest również wybór miejsca, które oferuje catering lub przerwy kawowe, aby zadbać o komfort uczestników spotkania.

Kolacja biznesowa

Jeżeli spotkanie ma mieć formę kolacji biznesowej, warto zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej restauracji. Eleganckie, kameralne miejsca, które oferują różnorodne menu, z pewnością przysporzą nam punktów w oczach naszych partnerów biznesowych. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę preferencje żywieniowe gości - z tego powodu warto wybrać lokal, który oferuje opcje wegetariańskie, wegańskie czy bezglutenowe.

Klucz do sukcesu

Bez względu na to, gdzie odbywa się spotkanie, zawsze warto pamiętać, że idealne przygotowanie to klucz do sukcesu. Perfekcyjnie przygotowane spotkanie to nie tylko dobrze przemyślana agenda i odpowiednie miejsce, ale również szczegóły, jak menu, komfort gości czy sprawnie działający sprzęt multimedialny. Wszystko to razem tworzy obraz profesjonalizmu, który na pewno zostanie doceniony przez naszych partnerów biznesowych.

Rekomendowany hotel do organizacji spotkania

Jeśli rozważasz organizację spotkania biznesowego, Q Hotel może być doskonałym wyborem. W naszych obiektach zapewniamy specjalne sale konferencyjne przeznaczone do spotkań biznesowych, wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny. Również restauracje w hotelach Q Hotel zasługują na uznanie. Znakomite menu, które zadowoli nawet najbardziej wymagających gości, jest kolejnym atutem. Co więcej, jeżeli w spotkaniu mają uczestniczyć osoby spoza miasta, Q Hotel oferuje również komfortowe pokoje do wynajęcia. Dzięki temu wszyscy uczestnicy spotkania będą mieli zapewniony nie tylko wysoki standard, ale również komfortowy nocleg.

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij