Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Jak przygotować się na wyjazd służbowy?

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Jak przygotować się na wyjazd służbowy?
19 sty 2023

Jak przygotować się na wyjazd służbowy?

W obecnych czasach wiele firm wysyła swoich pracowników na wyjazdy służbowe. Ich celem może być dodatkowe szkolenie, np. podczas konferencji lub spotkanie z klientem, zarówno indywidualne, jak i na targach branżowych. Jest to doskonała okazja do sfinalizowania transakcji, poszerzenia grona konsumentów, przedstawienia swojego przedsiębiorstwa w nowym kręgu, zaprezentowania wartości oraz oferowanych produktów i usług. Cel i zakres obowiązków podczas wyjazdów służbowych może być różny. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie pracownikowi transportu, noclegu oraz wyżywienia. Można to rozwiązać na przynajmniej dwa sposoby: pracodawca zwraca koszty na podstawie zachowanych paragonów lub z góry opłaca wybrany przez siebie hotel wraz z wyżywieniem.

co spakować na wyjazd służbowy

Wyjazd służbowy – o czym pamiętać?

Organizując wyjazd służbowy, warto wybrać hotel, który znajduje się w odpowiedniej lokalizacji. Jeżeli nie możesz wybrać noclegu znajdującego się w pobliżu organizowanych targów lub konferencji, postaw na miejsce dobrze skomunikowane, np. lotniska lub dworca. Zwróć również uwagę na parking. Jest to ważna informacja dla osób podróżujących samochodem, chcących mieć szybki i wygodny dostęp do pojazdu. Jeśli po pracy chcesz szybko wyruszyć w drogę, to wybierz hotel znajdujący się na obrzeżach miasta. Dobrym przykładem jest Q Hotel na Bielanach Wrocławskich, który znajduje się przy autostradzie lub znajdujący się przy wyjeździe z miasta Q Hotel Kraków. 

Szukając noclegu na wyjazd, sprawdź czy któryś z hoteli nie posiada specjalnych pakietów dla osób podróżujących służbowo. Wspomniane Bielany Wrocławskie mają w swojej ofercie Pakiet Biznes. W dobrej cenie otrzymasz pokój z miejscem do pracy, sejfem na laptopa i ważne dokumenty, nieograniczonym dostępem do szybkiego Internetu, śniadaniem oraz obiadokolacją, a także możliwością skorzystania ze strefy relaksu po wymagającym dniu. 

Nie każdy hotel oferuje specjalne pakiety dla osób podróżujących służbowo, może jednak posiadać pewne udogodnienia w standardowej ofercie. Warto wybrać nocleg, w którym możesz zjeść pożywne śniadanie. Często w ciągu dnia brakuje czasu na posiłek, dlatego tak ważne jest, aby na dobry początek spożyć obfite i sycące jedzenie, które zapewni Ci siły podczas intensywnego dnia pracy. 

W zależności od celu Twojego wyjazdu, pobyt w hotelu może trwać kilka lub kilkanaście dni. Nie zawsze jesteś w stanie spakować odzież na każdy dzień lub zdarzy Ci się drobny wypadek i rozlejesz kawę na ulubioną marynarkę. Upewnij się, że wybrany przez Ciebie hotel oferuje usługę prania. Jeśli Twój pobyt się przedłuży i będziesz musiał pracować zdalnie, to warto zadbać o dobre połączenie z WiFi oraz wygodnym miejscem do pracy w pokoju. 

Wyjazd służbowy – co spakować w podróż?

Wszystko zależy od długości wyjazdu oraz Twoich indywidualnych preferencji. Są jednak przedmioty, o których nie możesz zapomnieć, jeśli nie chcesz w pośpiechu biegać po sklepach w poszukiwaniu zastępstwa. Koniecznie spakuj ładowarkę do telefonu oraz służbowego laptopa, które są niezbędne w Twojej pracy oraz do kontaktu z bliskimi. Pamiętaj również o ewentualnych lekach. Nigdy nie wiesz jak blisko znajdziesz otwartą aptekę i czy będzie posiadać odpowiedni asortyment. Pakując kosmetyczkę nie zapomnij o ulubionych kosmetykach. Większość hoteli zapewnia żel pod prysznic, szampon, odżywki, pasty do zębów czy balsamy, jednak na pewno nie będzie posiadać Twojego kremu do twarzy lub przyborów do makijażu. 

Kilkudniowy wyjazd służbowy – co zabrać? 

Twojej uwadze polecamy również sprawdzone gadżety, które ułatwią Ci wyjazd. Jednym z nich jest powerbank. Twój telefon może się szybko rozładować w trakcie intensywnego dnia pracy. Mając przy sobie powerbank, nie jesteś uwiązany do gniazdka elektrycznego, możesz ładować smartphone’a we własnej torebce lub plecaku. Spędzając cały dzień w biegu i na rozmowach z potencjalnymi klientami, możesz mieć spadek energii. Kubek termiczny utrzyma ciepłotę Twojej kawy i uchroni Cię przed rozlaniem napoju.

 

Sprawdź pakiety pobytowe dostępne w naszych hotelach!

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij