Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Gdzie we Wrocławiu wybrać się na wiosenny spacer?

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Gdzie we Wrocławiu wybrać się na wiosenny spacer?
11 kwi 2018

Gdzie we Wrocławiu wybrać się na wiosenny spacer?

Za oknem powoli rozkwita zieleń, a wysoka temperatura sprawia, że już nie możesz się doczekać na swój pierwszy wiosenny spacer? Jeżeli jesteś mieszkańcem Wrocławia lub wybierasz się tam w cieplejsze dni, mamy dla Ciebie kilka wartych uwagi propozycji – 4 najciekawsze destynacje, które warto obrać jako cel swojej przechadzki.

 

#1 Ogród Japoński i azjatyckie pagody 

Jeżeli zamiast wyprawy do Kraju Kwitnącej Wiśni wybrałeś wycieczkę do Wrocławia, tak naprawdę niewiele straciłeś! Wszystko to za sprawą Ogrodu Japońskiego, który zachwyca już wczesną wiosną. To niezwykłe miejsce jest gratką dla miłośników spacerów, początkujących i zawodowych botaników, a także osób fascynujących się kulturą Dalekiego Wschodu. Ogród ten powstał przy okazji Wystawy Stulecia, która odbyła się w 1913 roku. Zainicjowany przez orientalistę hrabiego Fritza von Hochberga z Iłowej ogród łączy w sobie kilka japońskich koncepcji – ogród publiczny, wodny, związany z ceremonią picia herbaty, a także kamienistą plażę. Na terenie ogrodu znajduje się szereg obiektów inspirowanych architekturą Japonii oraz mnóstwo egzotycznych roślin, w tym 38 gatunków pochodzących  właśnie z kraju samurajów.

#2 Zamek w Leśnicy i legenda o duchu

Innym, przez wielu zapomnianym miejscem we Wrocławiu, które warte jest uwagi, jest osiedle Leśnica i stojący na jego terenie zamek. Okolica wybudowanego po raz pierwszy w XII wieku budynku to doskonałe miejsce do wczesnowiosennych spacerów! Będąc w Leśnicy poczujesz się tak, jakbyś odbył podróż w czasie. Warto wiedzieć, że wśród wrocławian krąży legenda według której na zamku pokutuje dusza hrabiego von Forno. Ten śląski starosta wydał rozkaz zmasakrowania protestanckich chłopów, którzy nie chcieli przejść na katolicyzm. Mówi się, że od tamtej pory duch hrabiego nie może zaznać spokoju i do dnia dzisiejszego jest przyczyną tajemniczych zdarzeń, które dzieją się za murami zamku.

#3 Park Południowy i widokowy taras

Park Południowy to kolejna kusząca i niezwykle popularna propozycja dla osób, które wczesną wiosną mają ochotę na spacer. To jeden z największych parków Wrocławia, oddany do użytku mieszkańców w XIX wieku. Najbardziej rozpoznawalnym punktem Parku Południowego jest centralnie położony staw z fontannami, który jest siedliskiem wielu gatunków ptaków. Cały teren zachwyca bogactwem fauny oraz flory, które można podziwiać z tarasu widokowego nad stawem.

#4 Park Staromiejski i francuska karuzela

Jeżeli lubisz spacerować nad brzegiem rzeki, odwiedź wrocławski Park Staromiejski niedaleko Wzgórza Partyzantów na Starym Mieście. Spacerując jego uliczkami, zobaczysz m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, a także sławny pomnik Amora na Pegazie. Najbardziej rozpoznawalnym obiektem w Parku Staromiejskim jest  jednak klasyczna karuzela w stylu francuskim, która spodoba się nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Z drewnianych koników i gondoli można oglądać ręcznie malowane wizerunki wrocławskich zabytków, którymi pokryte jest sklepienie karuzeli.

- - - - - - 

Wiosna to najlepszy czas na krótkie i długie przechadzki wśród rozkwitających roślin. W kwietniu i w maju świat przyrody zmienia się niezwykle dynamicznie, dlatego każdy spacer jest zupełnie inny. Odwiedzając Wrocław znajdź chwilę na odpoczynek w jednym z miejskich parków lub ogrodów – piękne widoki i odpoczynek w zachwycającej scenerii gwarantowane!

- - - - - -

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij