Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Ceny dekoracji sal weselnych: ile powinno kosztować strojenie sali weselnej?

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Ceny dekoracji sal weselnych: ile powinno kosztować strojenie sali weselnej?
30 mar 2023

Ceny dekoracji sal weselnych: ile powinno kosztować strojenie sali weselnej?

Ślub to ważny dzień w życiu pary. Poprzedzają go długie i męczące przygotowania, godziny planowania i wyszukiwania najlepszych ofert spośród muzyków, fotografów, kucharzy, florystów, wedding plannerów czy sal na przyjęcie. Kiedy po ceremonii zaślubin udajecie się na wymarzoną salę, chcecie mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, aby zapobiec nerwom i cieszyć się magicznymi chwilami.

Wspaniali goście, dobra muzyka i smaczne jedzenie to gwarancja udanej zabawy. Rzeczą, na którą warto również zwrócić uwagę, jest dekoracja sali. Nie zawsze odpowiada za nią właściciel budynku, często trzeba wynająć dodatkową ekipę, która ustawia kwiaty, winietki, przygotowuje aranżację stołu Pary Młodej oraz wynajmuje popularne świecące napisy, np. LOVE. Jaka jest cena za dekorację sali weselnej? Oczywiście wszystko zależy od tego, co sobie zażyczycie, ile będzie nakryć, jakie kwiaty i ozdoby będą wykorzystane. Warto zrobić rozeznanie wśród dekoratorów i zapoznać się z przykładowymi kosztami, aby nie przepłacić i wybrać optymalną opcję cenową, za którą będzie stał wysokim poziom usługi. 

ile kosztuje dekoracja sali weselnej

Ile kosztuje dekoracja sali weselnej?

Czynnikiem, który najmocniej wpływa na cenę dekoracji sali weselnej, są żywe kwiaty. Jeżeli zdecydujecie się na gatunek, który kwitnie w danym miesiącu, to jego cena będzie stosunkowo niska. Natomiast wybierając kwiaty, które nie są dostępne w Polsce i trzeba je ściągać z zagranicznych hurtowni, koszty będą wysokie. Wiosną i latem ceny żywych kwiatów będą niższe niż w okresie jesienno-zimowym. Oprócz tego jakie kwiaty wybierzecie, ważne jest również ile ich będzie. Zależne jest to od ilości stolików, na których będą stać bukiety oraz aranżacji stołu Pary Młodej i ścianki za nim. 

W cenę dekoracji sali weselnej wliczone są również inne ozdoby, np. uwielbiane lampiony. Dostępne są w wielu rozmiarach, mogą być ustawione tylko przed stołem Młodej Pary lub w strategicznych miejscach sali. Wszystkie świece, światełka czy ostatnio rzadziej wykorzystywane balony, to kolejne koszty. Dekoratorzy odpowiadają również za przystrojenie krzeseł (np. w białe pokrowce), kieszonki na sztućce, winietki lub rozpiskę z usadzeniem przy stołach. Im więcej macie pomysłów, tym niestety większa będzie ostateczna cena. 

Dekoratorzy sali często zajmują się również przystrojeniem kościoła i samochodu, a także przygotowują bukiety dla Pani Młodej i świadkowej, butonierki dla Pana Młodego i świadka oraz rośliny do wpięcia we włosy. Jedna firma odpowiedzialna za wszystkie dekoracje i kwiaty to pewność, że będziemy mieć spójną aranżację.  

Czytaj także: Jak zorganizować wesele? 5 pomysłów na udanę imprezę

Co składa się na koszt dekoracji?

Ile kosztuje dekoracja sali weselnej? Nie można powiedzieć, że istnieje górna granica, ponieważ możecie wydać tyle pieniędzy, ile tylko zapragniecie i zależne jest to wyłącznie od Waszej wizji. Każdy projekt wyceniany jest indywidualnie przez firmę dekoratorską, która decyzję podejmuje na podstawie ilości wykorzystanych dekoracji i naturalnych kwiatów; bierze pod uwagę stylistykę wesela oraz czy organizowane jest na zamkniętej sali czy na otwartej przestrzeni. Średnio jednak finalna kwota oscyluje w granicach 1000 – 10 000 złotych. Przykładowe ceny za podstawowe dekoracje to:  

  • dekoracja stołu Pary Młodej od 250 zł
  • bukiety ślubny od 250 zł
  • bukiet świadkowej od 100 zł
  • przystrojenie pojazdu od 150 zł
  • dekoracja stołów od 80 zł/szt 
  • wypożyczenie napisu LOVE od 100 zł

Zorganizuj wesele w Q Hotel!

Jeśli jeszcze nie wybraliście odpowiedniego miejsca na swoje wesele, to warto rozważyć Restaurację Tarasova, mieszczącą się w hotelu Q Hotel na Bielanach Wrocławskich, która jest idealnie przystosowana do organizacji wymarzonej uroczystości. Zespół doświadczonych specjalistów z chęcią pomoże Wam w dopasowaniu oferty do Waszych potrzeb i oczekiwań. Do dyspozycji gości są również komfortowe noclegi, a menu przygotowane przez szefa kuchni zadowoli nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij