Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

4 parki w Gdańsku, które zachwycą Cię także zimą

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. 4 parki w Gdańsku, które zachwycą Cię także zimą
03 sty 2018

4 parki w Gdańsku, które zachwycą Cię także zimą

Gdańsk to nie tylko Stocznia, ulica Długa i zabytkowy Ratusz Głównego Miasta. Jeżeli wybierasz się do stolicy Pomorza jeszcze tej zimy, nie zapomnij o tym, aby odwiedzić jeden z licznych gdańskich parków! Które z nich wprawią Cię w zachwyt o każdej porze roku? Sprawdź naszą subiektywną listę 4 najpiękniejszych, zimowych parków Gdańska.

 

#1 Iluminacje i Pałac Opatów w Parku Oliwskim 

Park Oliwski zimą to miejsce, w którym naprawdę warto być. XV-wieczny Pałac Opatów wraz z kształtnym żywopłotem i starymi drzewami przysypanymi śnieżnym puchem to widok, który na pewno wprawi Cię w zachwyt. Co więcej, Park Oliwski rozbłyska zimą tysiącem światełek i kolorów oryginalnych iluminacji świątecznych. Ta świetlna atrakcja cieszy się olbrzymim powodzeniem i sympatią zarówno wśród mieszkańców Gdańska, jak i odwiedzających to miasto turystów.

Adres: ul. Opacka
Park otwarty codziennie w godzinach 5:00 – 23:00

Ekspozycja „Iluminacja w Parku Oliwskim” jest dostępna dla zwiedzających od 2 grudnia 2017 roku do 4 lutego 2018 roku w godzinach popołudniowych.

#2 Najdłuższy potok Gdańska i Park Jelitkowski

Czy może być coś przyjemniejszego niż zimowy spacer po plaży? Jeżeli jesteś przekonany, że nie, odwiedź Park Jelitkowski! To miejsce o zupełnie innym charakterze niż wspomniany wcześniej Park Oliwski. Przestrzeń ta położona jest nad morzem, dzięki czemu możesz podziwiać spokojną, zimową taflę Morza Bałtyckiego, siedząc na ławeczce. Warto wiedzieć, że przez Park Jelitkowski przepływa wstęga Potoku Oliwskiego (najdłuższego potoku w  Gdańsku), który następnie wpada do morza. Jesteśmy przekonani, że zimowy krajobraz tego miejsca pozwoli Ci się wyciszyć i ukoić skołatane nerwy. 

Adres: ul. Jelitkowska
Park czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę

#3 Naturalny, polodowcowy las w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

Trójmiejski Park Krajobrazowy to olbrzymi teren (aż 19 930 ha!), który wyróżnia się ciekawą, polodowcową rzeźbą terenu oraz bogactwem szaty roślinnej. Wizyta w tym miejscu to świetna okazja, aby pobyć na łonie natury w niezmienionym przez człowieka kształcie. Spacer przez Trójmiejski Park Krajobrazowy to doskonały pomysł na wycieczkę przyrodniczą. W tym celu warto wybrać się w podróż wzdłuż jednego z kilku szlaków turystycznych, przyrodniczych lub ścieżek rowerowych, prowadzących m.in. do Gdyni, Sopotu oraz Wejherowa.

Adres: ul. Polanki 51
Park czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę

#4 Idealny na niedzielny spacer – Park Prezydenta R. Reagana

Park Prezydenta Ronalda Reagana to doskonałe miejsce na spacer z rodziną i psem. Nie brakuje tu drzew, morskiej bryzy, ławeczek oraz infrastruktury rekreacyjno-sportowej. Park Reagana to największy park miejski w Gdańsku. Zachwyca różnorodną przyrodą oraz galerią rzeźb „Wielcy Gdańszczanie”, wykonaną w granicie kaszubskim przez kilkunastu artystów związanych z tym miastem. Bez względu na to, czy lubisz spacery po piasku, czy przepadasz za widokiem ośnieżonych drzew, Park Reagana zimą z pewnością Ci się spodoba.

Adres: ul. Jagiellońska 26
Park czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę

- - - - 

Gdańsk to przepiękne miasto, jednak od czasu do czasu warto wybrać się w miejsce, które pozwoli Ci na ucieczkę od ulicznego zgiełku. Na szczęście, stolica Pomorza to naprawdę zielone miejsce, w którym parki i skwery zabiegają o Twoją uwagę. Wspomniane powyżej parki to jedynie propozycja. Wybierając się nad morze, weź do ręki mapę i udaj się na zimowy spacer po jednym z kilkunastu gdańskich parków, a z pewnością wypoczniesz i nasycisz swoje oczy pięknymi widokami.

- - - - 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij