Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

4 miejsca, w których wypoczniesz w czasie ferii

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. 4 miejsca, w których wypoczniesz w czasie ferii
27 gru 2017

4 miejsca, w których wypoczniesz w czasie ferii

Zima to przede wszystkim Boże Narodzenie i Sylwester, ale także ferie! Zaplanuj je już dziś, aby w styczniu i w lutym móc cieszyć się z udanego wypoczynku. Co w tym czasie oferują największe polskie miasta? Zapoznaj się z naszą listą 4 miejsc, w których uda Ci się wypocząć i wybierz coś dla siebie!

#1 Ferie w Krakowie – kultura i lodowisko

Kraków to dobry kierunek podróży bez względu na porę roku. To także świetny punkt wypadowy w stronę gór. Jeżeli lubisz narty, z Krakowa dojedziesz zarówno do Zakopanego, jak i innych, mniej popularnych górskich kurortów. Nie przepadasz za zaśnieżonymi szczytami Tatr? Kraków ma dla Ciebie naprawdę wiele propozycji.

Jeżeli chcesz spędzić czas aktywnie, możesz wybrać się na jedną z największych europejskich łąk, czyli na Krakowskie Błonia, gdzie każdego roku otwarte jest duże lodowisko. A może wolisz spacery i kontakt z kulturą? Wybierz się w kierunku Starego Miasta i Plant, aby urządzić sobie muzealny maraton i odwiedzić kilka wybranych instytucji kultury. Braku ciekawej oferty nie musisz się obawiać, w końcu Kraków to polska stolica kultury!

#2 Ferie we Wrocławiu – spacer wśród gwiazd i motoryzacja w zamku

Wrocławskie ferie to świetna okazja do tego, aby zapoznać się nieco bliżej z naszą galaktyką. Jeżeli spędzasz tę wycieczkę z dziećmi, wybierzcie się do planetarium Uniwersytetu Wrocławskiego, które od poniedziałku do piątku zaprasza dzieci w różnym wieku na fascynujące pokazy rozgwieżdżonego nieba.

Alternatywa? Proszę bardzo! Wybierz się na sanki do Parku Tołpy, odwiedź Kolejkowo i zobacz największą makietę kolejową w Polsce, zwiedź Hydropolis, czyli wrocławskie centrum nauki i wiedzy o wodzie, a na koniec odwiedź niesamowite Muzeum Motoryzacji w zamku Topacz, w pobliskiej wsi Ślęza. 

#3 Ferie w Katowicach – narciarstwo i bogata oferta kulturalna

Planujesz ferie na Śląsku? Obowiązkowo odwiedź stolicę tego regionu! Katowice zimą mają naprawdę wiele do zaoferowania. Może się wydawać, że jest to miasto przemysłowe, ale nie oznacza to wcale, że nie możesz spędzić tam czasu na sportowo. Katowice posiadają swój własny wyciąg Sopelkowo, a jeżeli zechcesz ruszyć w nieco wyższe góry, jest to świetne miejsce na wypad w Beskid Śląski lub Żywiecki.

Katowice, podobnie jak Kraków, to miasto kultury! Jeżeli lubisz spędzać czas podziwiając wystawy, chodząc na koncerty oraz oglądając przedstawienia, koniecznie sprawdź zimową ofertę Teatru Śląskiego, Spodka oraz NOSPR-u. Jesteśmy przekonani, że z repertuarem tych trzech fantastycznych instytucji z pewnością nie będziesz się nudzić.

#4 Ferie w Gdańsku – foki i… narty!

Morze to kierunek, który chętnie obieramy latem, ale co stoi na przeszkodzie, aby wybrać się tam w czasie ferii? Wybrzeże Bałtyckie zimą jest równie piękne, co w lipcu i sierpniu, a ponadto obdarowuje odwiedzających je gości olbrzymią ilością jodu, ryb i niezliczonych atrakcji.

Spędź ferie w Gdańsku, a na pewno nie będziesz się nudzić! Spacery po plaży to tylko jedna z możliwości. Będąc w Trójmieście, odwiedź Dom Uphagena, czyli jedną z nielicznych europejskich kamienic mieszczańskich z XVIII wieku, którą można zwiedzić. Nie zapomnij także o helskim fokarium, otwartym codziennie od 9.30 do 16.00, a gdy zatęsknisz za nartami, wybierz się na Łysą Górę.

- - - - -

Ferie w dużym mieście mają olbrzymi potencjał! To właśnie w zimie największe turystyczne atrakcje są mniej zatłoczone, a wiele miejscowości tworzy nietypową ofertę kulturalną, w której aż mnoży się od ciekawych, często darmowych wydarzeń. Jesteśmy przekonani, że bez względu na to, czy lubisz sport i aktywny wypoczynek, czy raczej spokojne spacery po muzeach, odwiedzając Gdańsk, Wrocław, Kraków i Katowice na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zapraszamy!

- - - - -

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij