Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

4 miejsca, które musisz odwiedzić w okolicach Katowic

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Blog
  3. 4 miejsca, które musisz odwiedzić w okolicach Katowic
20 wrz 2017

4 miejsca, które musisz odwiedzić w okolicach Katowic

Nie tylko w granicach często odwiedzanych polskich miast można znaleźć interesujące, polecane podróżującym obiekty turystyczne. Na przykład mapę okolic Katowic wyróżnia kilka miejsc, które zdecydowanie warto polecić na wycieczkę za miasto wszystkim, którzy chcą lepiej poznać Śląsk.

1 # Park Tradycji

Park Tradycji znajduje się w Siemianowicach Śląskich, czyli niecałe 20 minut samochodem od Katowic. Obiekt wchodzi w skład Siemianowickiego Centrum Kultury i służy mieszkańcom zarówno Siemianowic, jak i Katowic jako miejsce, w którym mogą udać się na koncert, projekcję filmową, spektakl czy konferencję w nowoczesnej sali widowiskowej mieszczącej 160 osób. Wśród ciekawych eksponatów można wymienić maszynę parową z początku XX wieku, makietę pieca hutniczego oraz kolekcję lamp górniczych związanych z typowo śląskim przemysłem. W Parku zaaranżowano również podziemie, tworząc z niego pomieszczenie o klimacie prawdziwej, dawnej kopalni. 

2 # Centralne Muzeum Pożarnictwa

Utworzone w 1975 roku muzeum, znajduje się w położonych w odległości zaledwie 15 kilometrów od Katowic Mysłowicach. Jak sama nazwa wskazuje, muzeum prezentuje zabytkowy sprzęt gaśniczy, będący dorobkiem polskiego pożarnictwa. To największa tego typu placówka w Polsce i jedna z największych w całej Europie z liczbą eksponatów sięgającą aż czterech tysięcy. Centralne Muzeum Pożarnictwa dzieli się na sześć różnych wydziałów, ułatwiających zwiedzanie i zgłębianie historii pożarnictwa w Polsce.  

3 # Legendia

Legendia to Śląskie Wesołe Miasteczko i jednocześnie najstarszy lunapark w Polsce. Otwarto je już ponad pięćdziesiąt lat temu, ale mimo to obiekt nadal funkcjonuje doskonale i przyciąga wielu spragnionych wrażeń turystów. Od niedawna Legendię odwiedza ich jeszcze większa ilość ze względu na nową konstrukcję – Lech Coaster, który jest obecnie największym rollercoasterem w Europie Środkowo-Wschodniej. Wesołe miasteczko ma powierzchnię około 26 hektarów i mieści się w Chorzowie, zaraz przy granicy z Katowicami. 

4 # Elka – Kolejka Linowa

To kolejne miejsce w Chorzowie, które można zaliczyć do kategorii Rozrywka. Elka to całoroczna kolejka linowa położona na terenie jednego z największych w Europie parków miejskich, tj. Parku Śląskiego o powierzchni blisko 600 hektarów. Kolejka została uruchomiona po raz pierwszy w 1967 roku, co oznacza że parkowy symbol stanowi atrakcję obiektu już od pół wieku. W nowoczesnej formie kolejka kursuje od połowy 2013 roku, a długość jej trasy do 2200 metrów.

- - - - -

Zarówno Katowice, jak i miejscowości położone w niedalekiej odległości od największego miasta konurbacji górnośląskiej, mają do zaoferowania ciekawe obiekty kulturalne i rozrywkowe. Powyższa lista to tylko niektóre przykłady świadczące o tym, że na Śląsku nie da się nudzić. 

- - - - -

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij