Hotel przyjazny środowisku

W naszych hotelach konsekwentnie realizujemy szereg działań, dzięki którym każdego dnia przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego. Wierzymy, że nawet małe działania wykonywane przez nas każdego dnia wpływają na poprawę ogólnego stanu naszego otoczenia.

Całkowity zakaz palenia

W naszych hotelach obowiązuje całkowity zakaz palenia – zarówno we wszystkich naszych pokojach, jak i w restauracjach i barach.

Recycling

Uczestniczymy w procesie recyklingu poprzez wdrożenie programu szczegółowej segregacji odpadów, ich precyzyjnego składowania z podziałem według obowiązujących przepisów prawa oraz według kodu odpadu. Prowadzimy dokumentację składowania i odbioru odpadów.

Gospodarka wodna

Oszczędzamy wodę poprzez zastosowanie w bateriach umywalkowych perlatorów o znacznym ograniczeniu przepływu. Posiadamy nowoczesne, czterofunkcyjne słuchawki prysznicowe, które wpływają na znaczne ograniczenie zużycia wody. Ponadto uświadomiony personel przyczynia się do zminimalizowania zużycia wody.

Oszczędność energii

Nasz hotel jest nowoczesnym obiektem, w którym zastosowano energooszczędne rozwiązania. Na minimalne zużycie energii elektrycznej i gazu w naszym hotelu ma wpływ zastosowany system BMS, za pomocą którego osiągamy zamierzony cel. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na zużycie energii jest zastosowanie energooszczędnych źródeł światła (LED) oraz zastosowanie czujników ruchu sterujących oświetleniem w częściach publicznych.

Programy lokalne

Stosujemy się do lokalnych programów ochrony środowiska m.in. do „Programu Ochrony środowiska dla miasta Krakowa na lata 2012-2015 z uwzględnieniem zadań zrealizowanych w 2011 roku oraz perspektywą na lata 2016-2019.”

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij