Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Z jakim wyprzedzeniem zarezerwować hotel?

  1. Discover the possibilities of Q Hotel
  2. Z jakim wyprzedzeniem zarezerwować hotel?
01 Mar 2023

Z jakim wyprzedzeniem zarezerwować hotel?

Planowanie podróży bywa obciążające. Musisz wziąć pod uwagę bardzo wiele aspektów, które często wcale nie są oczywiste. Wszystko po to, aby podróżować bezpiecznie i komfortowo, a przy tym nie przepłacać bez powodu, zostawiając pieniądze na większe przyjemności. W tym artykule podpowiemy Ci, z jakim wyprzedzeniem należy zarezerwować hotel, wskazując na to, od czego zależą te liczby, i podpowiemy, co powinieneś wziąć pod uwagę przy planowaniu swojej podróży.

Rezerwacja hotelu - na co zwrócić uwagę?

Proces wyboru i rezerwacji noclegu może być czasochłonny i skomplikowany, szczególnie jeśli chcesz uniknąć pomyłek i wybrać tę najlepszą spośród dostępnych opcji.

Oto kilka wskazówek dotyczących tego, jakie rzeczy warto wziąć pod uwagę przy rezerwacji hotelu – kiedy wykupić nocleg i od czego to zależy? Zwróć uwagę na trzy podstawowe czynniki: czas, sezon oraz lokalizację.

Czas pobytu

Planując dłuższe wakacje w wymarzonym miejscu, warto zarezerwować hotel ze sporym wyprzedzeniem. O ile nocleg na weekend czy kilka dni znajdzie się niemal zawsze, o tyle z dwutygodniowym pobytem może już być problem. Dotyczy to w szczególności miejsc, które są najbardziej oblegane, ale jeśli chcesz zapewnić sobie komfort na wyczekiwanym urlopie, postaw na zarezerwowanie noclegu kilka miesięcy przed planowaną podróżą. W innym wypadku może czekać Cię szukanie ofert last minute (co bywa stresujące) albo konieczność przenoszenia się między hotelami w czasie podróży.

Sezon

Jeśli planujesz wyjazd wiosną (poza Majówką, jeśli mówimy o Polsce) lub jesienią, najczęściej wystarczy, że zarezerwujesz nocleg z niewielkim, na przykład kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Inna sprawa, gdy mowa o sezonach urlopowych – okres świąteczno-sylwestrowy, ferie i wakacje to te pory, w których najwięcej osób podróżuje, dlatego lepiej złożyć rezerwacje w hotelu zanim zostaną ostatnie miejsca w przypadkowych lokalizacjach. 

Lokalizacja

Najbardziej popularne destynacje turystyczne bardzo często są zarezerwowane z wyprzedzeniem kilku miesięcy. Inne obłożenie będzie mieć hotel w centrum Krakowa, a inne nocleg w mniej odwiedzanej lokalizacji. Jeśli zależy Ci na dobrym umiejscowieniu hotelu (czy to ze względu na widoki, czy komunikację), zdecydowanie polecamy rezerwację ok. 6 miesięcy przed wyjazdem.

Czy wcześniej znaczy taniej?

Niekoniecznie – najczęściej cennik hoteli i apartamentów w sezonie wakacyjnym jest podniesiony niezależnie od tego, kiedy chcesz zarezerwować swój nocleg: czy będzie to miesiąc wcześniej, czy całe pół roku. Jednak w niektórych miejscach spotkasz się z promocjami typu early birds, czyli możliwością zarezerwowania pobytu w obniżonej cenie, jeśli zarezerwujesz go odpowiednio wcześniej.

rezerwacja w hotelu

Wskazówka: Jeśli masz ograniczony budżet na nocleg, możesz rozważyć wyszukiwanie ofert last minute. Zwykle można znaleźć dobre ceny pojedynczych noclegów online, a także porównując ceny na portalach.

Należy jednak pamiętać, że cena nie jest jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy składaniu rezerwacji w hotelu. Ważne jest również to, aby upewnić się, że hotel ma dobre opinie i oferuje zadowalające Cię warunki – w końcu wyjazd ma być przyjemnością. Dlatego warto sprawdzić opinie gości na temat hotelu oraz jego usług przed podjęciem decyzji o tym, gdzie się zatrzymać. Zerknij na ofertę QHotel – z pewnością Cię czymś zaskoczymy!

Kiedy rezerwować hotel? Nasze wskazówki

  • Rezerwuj hotel z co najmniej kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, jeśli planujesz podróż w sezonie.
  • Pamiętaj, że ceny hoteli mogą być wyższe w weekendy i podczas świąt.
  • Przejrzyj oferty hoteli online i porównaj ceny oraz udogodnienia.

Sprawdź również: Jedzenie w hotelu – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

 

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close