Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice

Jak zorganizować wesele? 5 pomysłów na udaną imprezę okolicznościową

  1. Discover the possibilities of Q Hotel
  2. Jak zorganizować wesele? 5 pomysłów na udaną imprezę okolicznościową
21 Feb 2018

Jak zorganizować wesele? 5 pomysłów na udaną imprezę okolicznościową

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie! W końcu to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu, a Wy, Nowożeńcy, nie macie doświadczenia w organizacji tego typu imprez okolicznościowych. Pilnowanie terminów, podróże z zaproszeniami, wybieranie menu, sali weselnej i ślubnej kreacji…. To wszystko może przyprawić o ból głowy. Na co zwrócić uwagę na początku przygotowań do ślubu? Jak zorganizować wesele idealne? Mamy dla Was 5 wskazówek, które pomogą Wam w tym zadaniu.

#1 Zacznijcie od dobrego planu

Pierwszą zasadą organizacji idealnego wesela jest sporządzenie listy gości. Ustalcie ją we dwoje, wpisując na listę osoby, które są dla Was ważne – przyjaciół, rodzinę, sąsiadów. Pamiętajcie przy tym, że to Wasze wesele i nikt nie powinien Wam narzucać, kogo zaprosić. Oczywiście, sugestie najbliższych są cenne i ważne, jednak jeżeli nie utrzymujecie kontaktu z cioteczną kuzynką ojca, a w dodatku czujecie się przy niej niekomfortowo, nie zapraszajcie jej, ponieważ ktoś inny tego oczekuje. 

Kiedy stworzycie listę gości i potwierdzicie ich przybycie, zastanówcie się, w jaki sposób posadzicie ich przy stolikach. Jedną z najpopularniejszych zasad usadzania gości jest kryterium wieku oraz pokrewieństwa, jednak myślcie przede wszystkim o tym, by Wasi bliscy dobrze się ze sobą bawili i mieli o czym rozmawiać.

#2 Niech sala weselna będzie piękna, ale i funkcjonalna! 

Jeżeli macie już listę gości i znacie orientacyjną liczbę osób, które będą z Wami w tym szczególnym dniu, czas na wybór sali weselnej! Podczas poszukiwań idealnego miejsca, zwróćcie uwagę na wielkość sali oraz styl, w jakim zostało ono urządzone. Upewnijcie się także, że w sali jest wystarczająco dużo miejsca do tańczenia, a akustyka sprzyja weselnej muzyce. 

Weźcie pod uwagę logistyczne możliwości swoich gości i postawcie na lokalizację, do której wszystkim będzie łatwo dojechać. Dla wygody Waszej oraz Waszych gości warto rozważyć wynajem sali weselnej w hotelu – dzięki temu osoby przyjezdne będą mogły pójść spać, kiedy tylko poczują się zmęczone, a Wy nie będziecie musieli zabiegać o kłopotliwy transport gości do okolicznych pensjonatów czy noclegowni.

#3 Zorganizujcie przestrzeń dla najmłodszych 

Ustalając układ stolików na sali weselnej, weźcie pod uwagę obecność najmłodszych uczestników Waszej uroczystości. Z pewnością wśród gości znajdą się rodziny z dziećmi, dlatego dla najmłodszych weselników warto zorganizować osobny stolik. Dzięki temu dzieci będą się dobrze bawić w swoim towarzystwie, a dorośli będą mieli chwilę wytchnienia na taniec i rozmowy z krewnymi.

Aby młodzi ludzie czuli się dobrze w tej nietypowej dla nich sytuacji, zadbajcie o kolorowy wystrój dziecięcego stolika i odpowiednie menu dla najmłodszych. Dzieciaki na pewno się ucieszą, jeśli zamiast wystawnego łososia dostaną zdrowego burgera lub… weselną pizzę!

4# Zorganizujcie zabawę w dobrym rytmie

Oprawa muzyczna to jeden z najważniejszych elementów imprezy weselnej – muzyka tworzy nastrój i odpowiednią dla danej chwili atmosferę, a także sprzyja szybkiej integracji gości i dobrej zabawie! Wybierając zespół weselny warto zwrócić uwagę na jego repertuar, choć nie tylko – istotna jest jakość dźwięku i nagłośnienie, doświadczenie zespołu, dobry kontakt z publicznością oraz atrakcyjna oprawa wizualna. Pomyślcie o tym, że wesele to z reguły impreza wielopokoleniowa i zadbajcie o to, aby na liście Waszych weselnych przebojów znalazły się różnorodne piosenki – np. tango milonga dla babci Marii, szalony twist dla wujka Andrzeja i klasyczne, weselne kaczuszki dla najmłodszych.

#5 Myślcie o sobie i pozwólcie sobie na spokój

Organizacja wesela może przyprawić o zawroty głowy – nie dość, że na Waszych barkach spoczywa organizacja całej imprezy, to Wasze rodziny próbują Wam pomóc, doradzając i nalegając na rozwiązania, które nie są w Waszym stylu.

Pamiętajcie, że dzień zaślubin i wesele to Wasze święto, więc najważniejsze jest, abyście to Wy byli zadowoleni. Zawsze znajdzie się ktoś, dla kogo rosół będzie zbyt łagodny, a muzyka za głośna. Pozwólcie sobie na radość i przed wejściem na salę weselną weźcie kilka głębokich wdechów. Uspokójcie kołaczące serca i ruszcie na parkiet, aby świętować łączące Was uczucie!

- - - - - - -

Dzień ślubu i uroczyste wesele to moment, na który czeka wielu z nas. Każda Para Młoda chce dołożyć wszelkich starań, aby te chwile były naprawdę wyjątkowe, jednak warto pamiętać o odpoczynku i zdrowym rozsądku. Nie bójcie się prosić o pomoc! Jeżeli czujecie, że ilość obowiązków Was przerasta, poproście o przysługę rodzinę, przyjaciół, a nawet obsługę sali weselnej – w tym szczególnym dniu każdy z chęcią Wam pomoże. 

- - - - - - 

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close