Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Jak rodzinnie spędzić ferie zimowe 2022?

  1. Discover the possibilities of Q Hotel
  2. Jak rodzinnie spędzić ferie zimowe 2022?
10 Jan 2022

Jak rodzinnie spędzić ferie zimowe?

Ferie zimowe kojarzymy z białym szaleństwem, wyjazdami z rodziną i przyjaciółmi oraz aktywnym odpoczynkiem. To okazja, aby nieco oderwać się od codzienności i naładować baterie. Istnieje wiele ciekawych form spędzania ferii zimowych. Oczywiście fani sportu i górskich klimatów wybiorą wyjazd na południe Polski w Tatry, Karkonosze lub Bieszczady. Nie wszyscy jednak są entuzjastami sportów zimowych, co nie oznacza, że ferie zimowe spędzić muszą koniecznie w domu.

Rodzinne ferie zimowe w górach 

Nawet jeżeli zima nie dopisuje w Warszawie czy Poznaniu, to zawsze możemy liczyć na dobre warunki narciarskie w górach. Niektórzy mają szczęście i pojeżdżą na świeżym śniegu, inni muszą zadowolić się śniegiem sztucznym, ale górale dokładają wszelkich starań, aby zapewnić turystom odpowiednie warunki do jazdy. Rodzinne ferie zimowe  możesz więc spędzić w górach. To propozycja szczególnie dla miłośników narciarstwa, jazdy na snowboardzie i zimowej scenerii. Znajdą się tam atrakcje nawet dla najmłodszych. Alternatywą dla nart dla maluchów są sanki i ślizgi. Kompleksy narciarskie oferują dodatkowo jazdę na gumowych pontonach. 

Wybierając się na rodzinne ferie, warto zadbać o komfort wszystkich członków rodzinny. Jeżeli planujemy codzienny pobyt na stoku, niech miejsce pobytu nie będzie od niego za bardzo oddalone. W przypadku kiedy w hotelu czy pensjonacie nie ma wyżywienia, szukajmy noclegu blisko punktów gastronomicznych. 

Ferie zimowe w dużym mieście 

Nie jeździsz na nartach ani na snowboardzie? Góry wolisz latem niż zimą, ale chciałbyś spędzić rodzinne ferie zimowe poza domem? W takim razie postaw na wypoczynek w jednym z większych miast w Polsce, gdzie będziesz mógł pozwiedzać, jak również skorzystać z szerokiej oferty atrakcji dla dzieci i dorosłych. Ciekawym miejscem jest bez wątpienia Kraków. To najpopularniejszy kierunek wybierany przez turystów. Będąc w dawnej stolicy Polski, koniecznie trzeba zobaczyć Wawel z Zamkiem Królewskim i Smoczą Jamą, Rynek Główny z Sukiennicami, a także Kazimierz, czyli żydowską dzielnicę. Fanom historii polecamy Fabrykę Schindlera i zwiedzanie Nowej Huty. Jeżeli jeździsz na łyżwach lub chciałbyś spróbować tej aktywności, wybierzcie się całą rodziną na jedno z krakowskich lodowisk, np. Origo lub Ice Park. Jeśli zależy Ci na dobrej lokalizacji, to zdecyduj się na hotel w centrum Krakowa, np. Q Hotel Plus Kraków. Aktualnie dostępne są w nim zimowe oferty rodzinne z pysznym śniadaniem.

Innym dużym miastem, które równie pięknie jak latem prezentuje się zimą, jest Wrocław. W stolicy Dolnego Śląska zimą warto przespacerować się po klimatycznym Ostrowie Tumskim i Rynku. Możesz też spojrzeć na miasto z góry, wjeżdżając na najwyższy budynek we Wrocławiu – Sky Tower, gdzie znajduje się punkt widokowy. Dzieci będą zachwycone pobytem w Hydropolis, Zoo i Afrykarium, Parku Trampolin, Aquaparku, Kolejkowo i Manufakturze Cukierków. We Wrocławiu również znajdziesz Q Hotel i oferty rodzinne na ferie zimowe w atrakcyjnych cenach. 

A może ferie rodzinne nad morzem? 

Zimą można przyjemnie spędzić czas nie tylko w górach, ale również nad morzem. Miłośnikom szumu fal i bryzy morskiej polecamy Hotel Grand Cru Gdańsk. Zapewnia on rodzinne ferie z noclegiem i śniadaniem w pakiecie. Wartymi uwagi miejscami są oczywiście Amber Sky, czyli koło widokowe, park Oliwski i Muzeum Bursztynu. Na najmłodszych czekają: Centrum Hevelianum, interaktywna wystawa „Ludzie-Statki-Porty”, sala zabaw Loopy’s World i Galeria Starych Zabawek. 

Rodzinne ferie zimowe to nie tylko białe szaleństwo na stoku w górach. Jeżeli narty i snowboard to niekoniecznie Twój klimat, postaw na zwiedzanie dużego miasta z atrakcjami dla najmłodszych. Zobacz, jak wygląda Bałtyk zimą – jest równie piękny, jak latem.

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close