Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Gdzie pojechać zimą w Polsce? Ciekawe propozycje na ferie zimowe

  1. Discover the possibilities of Q Hotel
  2. Gdzie pojechać zimą w Polsce? Ciekawe propozycje na ferie zimowe
17 Jan 2022

Gdzie pojechać zimą w Polsce? Ciekawe propozycje na ferie zimowe

Zdecydowanie najpopularniejszy kierunek wyjazdów w ferie zimowe to południe Polski. Górski krajobraz i doskonale rozwinięta infrastruktura kompleksów narciarskich każdego roku przyciągają tysiące turystów. Jest jednak kilka miejsc, które szczególnie są godne uwagi. Gdzie spędzić ferie zimowe w Polsce? Dokąd pojechać na narty, snowboard i sanki? 

Gdzie wyjechać na ferie zimowe? Oczywiście w Tatry!

To najwyższe góry w Polsce i jest to jeden z powodów, dla którego wiele osób decyduje się właśnie na ferie zimowe w Tatrach. Szeroki wybór kompleksów narciarskich i miejsc noclegowych, a także piękne krajobrazy wynagradzają czasem wielogodzinną podróż. Dokąd na ferie zimowe, jeżeli planujemy pobyt w Tatrach

Na pewno powinniśmy wziąć pod uwagę Zakopane i okolice, jak Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Murzasichle i Biały Dunajec. Na Podhalu znajdziesz wiele kompleksów narciarskich z trasami o zróżnicowanym stopniu trudności, trasy długie i krótkie. Wśród najlepszych ośrodków są: Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska, Małe Ciche, Rusiń-Ski oraz Jurgów Ski. 

Niedaleko Podhala znajduje się klimatyczny Kraków, gdzie warto zatrzymać się, chociaż na jedną lub dwie noce. Dobrym wyborem będzie Q Hotel Plus Kraków znajdujący się w centrum miasta. Dzięki takiej lokalizacji zaoszczędzisz dużo czasu, a komfortowe warunki i pyszne śniadania pozwolą Ci naprawdę odpocząć. 

Ferie zimowe w Karkonoszach 

Jeśli nie Tatry, to może Karkonosze, czyli góry przy naszej zachodniej granicy? To również świetne miejsce na aktywny wypoczynek, jeżeli się zastanawiasz, gdzie można pojechać na ferie zimowe i poszusować na stoku. Karkonosze wielu osobom kojarzą się z Karpaczem, czyli niewielkim miasteczkiem, gdzie znajduje się Stacja Narciarska Biały Jar. To również tutaj położony jest kompleks narciarski na Kopie. Górna stacja znajduje się na wysokości 1340 m n.p.m. Największym kurortem narciarskim w polskich Karkonoszach jest jednak Szklarska Poręba. Najbardziej wymagający narciarze i snowboardziści będą usatysfakcjonowani ofertą Ski Arena na Szrenicy. 

Niektórzy rzadko bywają w tej części Polski ze względu na dużą odległość. To głównie mieszkańcy Polski wschodniej i północnej. Wybierając się na ferie zimowe w Karkonosze, warto zatrzymać się na kilka dni również we Wrocławiu. To miasto z magiczną atmosferą, klimatycznym Ostrowem Tumskim i pięknym Rynkiem. W tym mieście również znajdziesz nasz hotel – Q Hotel Plus Wrocław

Gdzie spędzić ferie zimowe? Może w Beskidzie Śląskim? 

W ostatnich latach dużą popularność zyskał Beskid Śląski, a dokładnie Szczyrk. Znajduje się tutaj Skrzyczne, czyli ośrodek narciarski, gdzie odbywają się m.in. zawody z narciarstwa alpejskiego. Taki wyjazd na ferie w Polsce będzie na pewno udany, ponieważ trasy są tutaj zawsze perfekcyjnie przygotowane. Najdłuższa trasa narciarska ma ponad 3000 m. Jest to miejsce świetnie nadające się zarówno dla początkujących narciarzy, jak i zdecydowanie bardziej doświadczonych. Do górnej stacji prowadzi 4-osobowy wyciąg krzesełkowy. 

Godzinę jazdy samochodem od Szczyrku oddalone są Katowice z Halą Widowiskowo-Sportową Spodek, imprezową ulicą Mariacką i parkiem Śląskim, który jest większy od Central Parku. Chcąc zatrzymać się tutaj na weekend lub dłużej, sprawdź naszą ofertę w Q Hotel Plus Katowice. Mamy propozycje na urlop we dwoje, jak również na ferie rodzinne. 

Polska zimą jest naprawdę piękna, szczególnie na południu i wtedy, kiedy drzewa, chodniki i ulice pokrywa biały puch. Jeżeli wciąż zastanawiasz się, gdzie spędzić ferie zimowe w Polsce, to sprawdź, gdzie panują najlepsze warunki narciarskie. Wybór może być trudny, ponieważ ośrodki narciarskie naprawdę stają na wysokości zadania i doskonale przygotowują stoki do sezonu. 

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close