Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice

Co robić zimą w mieście? 5 pomysłów na rodzinny weekend w Krakowie

  1. Discover the possibilities of Q Hotel
  2. Co robić zimą w mieście? 5 pomysłów na rodzinny weekend w Krakowie
14 Jan 2019

Co robić zimą w mieście? 5 pomysłów na rodzinny weekend w Krakowie

Zima to doskonały moment na podróże. To czas urlopów i ferii, więc pretekstów i czasu, aby wypoczywać w rodzinnym gronie, jest co niemiara. Zachętą powinien być także fakt, że w miastach jest wtedy znacznie mniej turystów, niż w lecie czy na wiosnę. Jak spędzić zimowy weekend w stolicy Małopolski? Poznaj nasze propozycje.

Koniec świąt to nie koniec atrakcji!

Okres przedświąteczny krakowianom kojarzy się przede wszystkim z jarmarkami bożonarodzeniowymi i konkursem słynnych szopek. Choć po świętach targi są już zamknięte, przepiękne szopki krakowskie wciąż można oglądać. Warto wiedzieć, że w tym roku zostały one wpisane na prestiżową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Można je podziwiać do 24 lutego w oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa przy ulicy Lubicz 16. Okres poświąteczny to także czas, kiedy można odkrywać szopki budowane w kościołach, a jest ich naprawdę sporo – chociażby w obrębie Starego Miasta.

Aktywny wypoczynek – łyżwy i pływanie

Wypad na łyżwy to jedna z popularniejszych zimowych aktywności, która sprzyja zacieśnianiu rodzinnych więzi i oczywiście spalaniu kalorii nagromadzonych przez święta. Podczas pobytu w Krakowie polecamy wybrać się na Błonia, czyli łąkę w sercu miasta, która zimą zamienia się w ogromne lodowisko. To prawdopodobnie największy tego typu obiekt w Polsce! Lodowisk jest oczywiście znacznie więcej – warto odwiedzić również to mieszczące się na stadionie Cracovii lub w Parku Jordana.

Jeżeli nie przepadasz za zimowymi sportami i chcesz poczuć się jak w ciepłych krajach, na pewno przypadnie Ci do gustu wizyta w krakowskim Aquaparku. Zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, hydromasaż, jacuzzi, baseny i brodziki – brzmi jak przepis na idealne popołudnie w rodzinnym gronie, prawda?

Kultura i nauka – muzea

Jak powszechnie wiadomo, miłośnicy muzeów nie mogą w Krakowie narzekać na nudę. Nie wszystkie z nich będą ciekawe dla najmłodszych. Całej rodzinie powinna spodobać się wycieczka szlakiem turystycznym po podziemiach Rynku Głównego. To doskonała propozycja zwłaszcza dla osób, które dobrze znają już Kraków – taki spacer pozwala z zupełnie innej perspektywy spojrzeć na Stare Miasto. Świetną atrakcją dla dzieci (i rodziców) będzie również wypad do niedawno otwartego muzeum figur woskowych – Polonia Wax Museum. Znajdują się tam sylwetki osób związanych z historią naszego kraju, dlatego to doskonała okazja do połączenia przyjemności z nauką.

Spacery

Zimowa aura sprawia, że nie sposób oprzeć się pokusie wyjścia na zewnątrz. Spacer krakowskimi Plantami to świetna propozycja zarówno na romantyczny wieczór we dwoje, jak i zwariowane popołudnie z dzieciakami. Jeżeli drzewa okala wtedy śnieg, panuje tam naprawdę niepowtarzalny klimat. Zresztą nie tylko tam – miejsc do spacerowania jest w Krakowie pod dostatkiem. Zachęcamy do zimowych przechadzek wzdłuż Bulwarów Wiślanych, w Parku Lotników Polskich, Parku Bednarskiego, czy wspomnianym już Parku Jordana.

Wycieczka za Kraków

Kraków to doskonała baza wypadowa dla wielu ciekawych wycieczek – i to niekoniecznie do Zakopanego! Znacznie bliżej znajduje się miejsce, które zachwyci wszystkie osoby, chcące spędzić dzień pełen wrażeń w gronie najbliższych. Mowa o niewielkiej wiosce Paczółtowice, która mieści się zaledwie 30 km od Krakowa. Miejscowość to prawdziwy zimowy raj – na odwiedzających czeka tam stok narciarski, a także możliwość przejażdżki kuligiem lub psim zaprzęgiem (a latem profesjonalne pole golfowe).

Dowiedz się więcej na temat okolic Krakowa, czytając nasz artykuł – 5 miejsc, którymi się zachwycisz.

Po zimowym odkrywaniu uroków Krakowa i okolic warto się rozgrzać, dlatego zapraszamy na ciepły napój oraz posiłek do restauracji Qualita lub SmaQ Brasserie, a następnie na nocleg do jednego z naszych krakowskich hoteli. Do zobaczenia!

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close