Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Centrum konferencyjne w hotelu – czym się wyróżnia?

 1. Discover the possibilities of Q Hotel
 2. Centrum konferencyjne w hotelu – czym się wyróżnia?
15 Dec 2022

Centrum konferencyjne w hotelu – czym się wyróżnia?

Konferencje są nieodłącznym elementem pracy wielu firm. W trakcie takich spotkań można zaprezentować dotychczasowe osiągnięcia, wręczyć nagrody czy przedyskutować kolejne kroki. Konferencje często organizuje się w hotelach. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?

Konferencja z noclegiem

Centrum konferencyjne w hotelu gwarantuje wygodę. Spotkanie można zorganizować w dowolnym punkcie Polski, bez martwienia się o znalezienie miejsca noclegowego pracownikom czy kontrahentom. To dobre rozwiązanie także wtedy, gdy konferencje mają trwać od rana do wieczora, a nawet kilka dni. Po zakończonym spotkaniu zaproszone osoby mogą wrócić do swoich pokojów, nie martwiąc się o konieczność przemierzania dziesiątek kilometrów, wracając do domu. To wygodna opcja także wtedy, gdy uczestnicy konferencji mieszkają niedaleko, ale wydarzenie kończy się późno.

Czytaj także: Konferencje w hotelu - dlaczego warto?

Duże przestrzenie konferencyjne

Hotele, w których znajdują się centra konferencyjne, zwykle oferują co najmniej kilka sal do wyboru. W obiektach nastawionych zwłaszcza na spotkania firmowe często istnieje opcja połączenia przestrzeni w taki sposób, by dostosować ją do liczby gości. W takich miejscach można skorzystać z rzutników, tablic multimedialnych i mebli dla uczestników konferencji. Takie udogodnienia oferuje nasza sieć hoteli Q Hotel. W budynkach tych wygospodarowano przestrzeń o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych dla firm organizujących konferencje. 

Przykładowo, Q Hotel Plus Wrocław Bielany oferuje aż 3700 m² powierzchni konferencyjno-eventowej. Na terenie obiektu znajdują się:

 • winda towarowa umożliwiająca wygodne przetransportowanie przedmiotów wielkogabarytowych (np. samochodów) bezpośrednio na event;
 • parking podziemny i naziemny (również dla autokarów);
 • systemy zawiesi linkowych do montażu konstrukcji np. nagłośnienia, czy dodatkowego oświetlenia;
 • przyłącze wodno-kanalizacyjne przydatne np. w trakcie pokazów sprzętu AGD;
 • projektory o najwyższej rozdzielczości, umożliwiające atrakcyjne i precyzyjne przedstawienie prezentacji.

Nasze hotele są nastawione na wydarzenia firmoweumożliwiamy zaaranżowanie przestrzeni zgodnie z potrzebami danego przedsiębiorcy. W takich miejscach można np. stworzyć niewielką wystawę czy zmienić lokalizację ruchomych ścianek. Rozwiązanie to pozwala na połączenie ze sobą kilku pomieszczeń, tworząc rozległą przestrzeń dla nawet kilkuset osób. Centra konferencyjne w hotelach zwykle zapewniają dużą elastyczność, dlatego na organizowanie wyjazdowych spotkań biznesowych decyduje się coraz więcej osób.

Oferta gastronomiczna w hotelach i okolicy

Centrum konferencyjne w hotelu ma jeszcze jedną zaletę. W obiektach wypoczynkowych zwykle znajduje się restauracja, serwująca wszystkie najważniejsze posiłki w ciągu dnia. Nie można zapominać też o barach, otwartych do późnych godzin nocnych. W takich miejscach uczestnicy konferencji mogą samodzielnie zamawiać drinki i przekąski po zakończeniu szkolenia. Zarówno restauracje, jak i bary w hotelach są przestrzeniami bardzo eleganckimi. W takich miejscach można posilić się jakościowym jedzeniem, a także spędzić miło czas w przerwach.

Czytaj także: Organizacja konferencji w hotelu krok po kroku

Centrum konferencyjne a hotel

Centra konferencyjne znajdują się w większości dużych miast. Nie zawsze są one połączone z hotelami. W takich obiektach organizuje się jednak zwykle jedynie szkolenia i spotkania firmowe, które trwają maksymalnie kilka godzin. Jeśli potrzebne jest zakwaterowanie uczestników, znacznie chętniej stawia się na obiekty, które łączą w sobie centrum konferencyjne i hotel.

Korzystanie z sal konferencyjnych w hotelach sieci Q Hotel ma wiele zalet:

 • miejsca noclegowe w tym samym lub pobliskim budynku,
 • dostęp do restauracji i barów hotelowych,
 • przyjazny, wypoczynkowy klimat wokół budynku,
 • możliwość zorganizowania konferencji kilkudniowej, poza miastem, w którym znajduje się siedziba firmy.

Ciekawym wyborem jest też centrum konferencyjne blisko hotelu (tak jak w przypadku ICE Kraków Congress Center, które znajduje się kilka kroków od Q Hotel Plus Kraków), niekoniecznie w tym samym budynku. W przypadku większych przestrzeni stworzonych z myślą o firmach trzeba liczyć się z koniecznością przechodzenia między obiektami. Sprzyjają one integracji pomiędzy pracownikami i pozwalają na miłe spędzanie czasu w przerwach czy po zakończeniu konferencji.

 

Sprawdź naszą ofertę na konferencje w hotelu!

 

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close