Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice

7 sposobów, dzięki którym przetrwasz upał w mieście

  1. Discover the possibilities of Q Hotel
  2. 7 sposobów, dzięki którym przetrwasz upał w mieście
10 Aug 2018

7 sposobów, dzięki którym przetrwasz upał w mieście

Masz zamiar spędzić urlop zwiedzając jedno z polskich miast? Uważaj na upały, które ostatnimi czasy uderzają latem w Polskę. Jako że nie jest to u nas codzienność, nie do końca wiemy, jak najlepiej sobie z nimi radzić. Poznaj nasze sposoby jak przetrwać wyjątkowo gorący dzień i nie stracić niczego z wakacji.

#1 Pij dużo wody

Zgodnie z poradami lekarzy i dietetyków, powinniśmy wypijać minimum 1,5 litra wody, jednak z reguły mamy problem z zastosowaniem się do tej rady. Jeśli jednak chcesz dobrze czuć się w upalne dni i nie odwodnić się, butelka z wodą powinna stać się Twoim najlepszym przyjacielem. Gdy świeci mocne słońce powinniśmy wypijać nawet 3 litry wody dziennie i nie powinny być to napoje gazowane i alkohol. Jeśli uwielbiasz gorącą herbatę i kawę, w upały wybierz ich mrożoną wersję.

#2 Pamiętaj o nakryciu głowy

Aby przetrwać upał, pamiętaj o ochronie głowy. Jeśli zbyt długo będziesz przebywać na słońcu, możesz narazić siebie na udar słoneczny, czyli wymioty i bóle głowy. Aby tego uniknąć, zaopatrz się w chustkę, kapelusz czy czapkę z daszkiem. Nie tylko zapewnisz sobie zdrowie, ale też dodasz do swojej stylizacji modny gadżet.

#3 Nie zwiedzaj miasta o 12:00

Jeśli to tylko możliwe, unikaj bezpośredniego kontaktu ze słońcem w okolicy południa. O godzinie 12 słońce znajduje się najwyżej, świeci z największa mocą i tym samym jest dla nas największym zagrożeniem. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, wprowadź do swojego życia sjestę - zwiedzaj miasto w porannych godzinach, o 12:00 wróć do hotelu odpocząć i zdrzemnąć się, a wieczorem znowu wyrusz na zwiedzanie.

 #4 Stosuj kremy z filtrem

Krem z filtrem to niezbędny element Twojej wakacyjnej pielęgnacji.  Opalenizna jest piękna, ale tylko wtedy, kiedy jest zdrowa, dlatego nie przesadzaj z siedzeniem na słońcu. Kremem z mocnym filtrem, np. 30, posmaruj zarówno całe ciało, jak i twarz. Pamiętaj też, by posmarować się na 15 minut przed wyjściem na słońce.

#5 Schładzaj się

Nie da się ukryć, że upały w dużych miastach są o wiele bardziej meczące niż na wsiach, czy w małych miasteczkach. Aby je przetrwać, warto skorzystać z tego, co oferuje miasto. Na przykład bardzo przydatne w upalne dni mogą okazać się fontanny, których w Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu czy Katowicach nie brakuje. Wystarczy, że przy nich usiądziesz i  pozwolisz schłodzić się  delikatnym kroplom i unoszącej się od nich bryzie. Zraszacze są też często instalowane w kawiarnianych ogródkach, a na miejskich ulicach możesz spotkać specjalne zraszające bramki. Wystarczy, że je zauważysz, przejdziesz pod nimi i poczujesz niesamowitą ulgę.

#6 Jedz lekkie posiłki

Może zdarzyć się, że w upalny dzień nie będziesz mieć apetytu, jednak mimo to nie zapominaj o regularnych posiłkach. Zmodyfikuj tylko swoje codzienne menu. Wybieraj lekkie dania, a o fast-foodach i tłustych posiłkach zapomnij. Uważaj też na to, co jesz poza hotelem. W gorące dni mięso i ryby szybciej się psują, więc dokładnie sprawdź, co znajduje się na Twoim talerzu. Unikaj też jedzenia w napotkanych na ulicach budkach z hamburgerami i kebabem.

#7 Noś przewiewne ubrania

Na wakacyjny wyjazd do miasta, koniecznie zapakuj lekkie, przewiewne ubrania z naturalnych tkanin i sandały. W upały łatwo pocimy się, dlatego nosząc lekkie stroje, zadbasz o własny komfort i higienę. W takich przewiewnych ubraniach będzie Ci się też dużo przyjemniej zwiedzało.

Mając już wiedzę o tym, jak przetrwać upał, możesz udać się na letnie zwiedzanie miasta, bez ryzyka, że cały wyjazd spędzisz w hotelowym pokoju z klimatyzacją. A może masz jeszcze jakieś swoje sprawdzone sposoby na gorące dni? Podziel się nimi z nami.

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close