Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice

7 rzeczy, które pomogą ci poradzić sobie ze stresem podczas podróży służbowej

  1. Discover the possibilities of Q Hotel
  2. 7 rzeczy, które pomogą ci poradzić sobie ze stresem podczas podróży służbowej
10 Jan 2018

7 rzeczy, które pomogą ci poradzić sobie ze stresem podczas podróży służbowej

Lada dzień wyjeżdżasz w podróż służbową i już wiesz, że będziesz miał mnóstwo obowiązków. Jeszcze nie zdążyłeś się spakować, a już samo wyobrażenie przejazdów, wszystkich spotkań z klientami i kilku nocy w hotelowym pokoju podnosi Ci ciśnienie? Mamy dla Ciebie 7 wskazówek, jak radzić sobie ze stresem podczas podróży służbowej. Zapraszamy do lektury!

#1 Rozpakuj się i poczuj jak u siebie

Podczas podróży służbowych zawsze czujesz się zmęczony i przeszkadza Ci to, że cały czas jesteś na walizkach? Aby poczuć się komfortowo, rozpakuj bagaż i zadbaj o to, aby zaczynać każdy dzień w hotelu tak, jak robisz to w domu. Użyj szafy i jeśli to możliwe, kultywuj swoje małe rytuały – wypij filiżankę zielonej herbaty, biorąc prysznic, użyj ulubionego żelu i nie rezygnuj z porannego treningu.

#2 Wyeliminuj wszystkie stresory

Podróż może być stresogenna z wielu powodów, jednak niektórych irytujących wydarzeń możesz uniknąć, jeżeli dobrze zorganizujesz swój wyjazd. Przed wyjściem z domu upewnij się, że zabrałeś bilety i obejrzyj mapę miasta, aby przemyśleć sposób przemieszczania się pomiędzy hotelem, dworcem, a salą konferencyjną. Zrób też listę rzeczy, które ze sobą zabrałeś – dzięki temu upewnisz się, że spakowałeś wszystko, co niezbędne, a pod koniec wyjazdu unikniesz nerwowych poszukiwań zaginionych przedmiotów, które tak naprawdę zostały w Twoim domu. 

#3 Poznaj jedno nowe miejsce

Jednym z najbardziej frustrujących elementów podróży służbowych jest to, że napięty grafik nie pozwala Ci na to, aby choć na chwilę poczuć radość z pobytu w nowym mieście. Jeszcze przed wyjazdem zajrzyj do swojego kalendarza i zastanów się, czy podczas podróży znajdziesz choć chwilę, aby się zatrzymać i poczuć klimat miasta, do którego jedziesz. Zaplanuj spacer po parku lub obiad w uroczej knajpce i wpisz je do terminarza – tak samo jak spotkanie z klientem!

#4 Weź głęboki oddech

Wiesz, że masz mało czasu, a lista Twoich zadań na najbliższy wyjazd jest naprawdę długa? Nie daj się zwariować! Zdejmij nogę z gazu, zwolnij krok, zatrzymaj się na chwilę i… oddychaj spokojnie. Znajdź na tę prostą czynność chociaż 3 minuty, a zobaczysz, że głęboki oddech potrafi zdziałać cuda.

#5 Wyśpij się i zadbaj o zdrowe żywienie

Wielu z nas ma tendencję do tego, aby podczas podróży zaniedbywać swój jadłospis i znacząco skracać czas snu. Jeżeli jesteś jedną z tych osób, która w czasie wyjazdów je śmieciowe jedzenie i pracuje zdecydowanie za długo, pamiętaj że sen i jedzenie to dwa z trzech filarów zdrowego życia! Pozwól sobie odpocząć i jedz regularne, pełnowartościowe posiłki. 

#6 Włącz ulubioną płytę

Nie od dziś wiadomo, że muzyka koi nerwy. Kiedy przemieszczasz się z miejsca na miejsce, włóż słuchawki lub włącz radio i wsłuchaj się w rytm ulubionych utworów. Wybierz melodie, które wprawiają Cię w dobry nastrój lub płytę, którą od dawna chciałeś przesłuchać, ale do tej pory nie miałeś na to czasu. Podróż służbowa może być świetną okazją do tego, aby nadrobić kulturalne zaległości!

#7 Otul się zapachami

Aby się odstresować, warto zadbać także o… przyjemny zapach wokół siebie. Aromaty lawendy, bergamotki, drzewa sandałowego i pomarańczy to jedne z najbardziej relaksujących zapachów. Masz ze sobą walizkę pełną ubrań? Włóż do niej saszetkę wypełnioną suszem wybranych roślin. Jeżeli jedziesz na służbowe spotkanie samochodem, powieś zapachową zawieszkę w swoim aucie, a jeśli najbardziej zestresowany czujesz się wieczorem, poproś obsługę hotelową o kilka zapachowych świeczek, których aromat pozwoli Ci się odprężyć i przyjemnie zakończyć dzień.

- - - - - - - 

Podróż służbowa będzie mniej stresująca, jeśli po prostu o siebie zadbasz! Nie rezygnuj ze zdrowych posiłków czy 7 godzin snu. Nie przewracaj swojej codzienności do góry nogami, nawet jeżeli jesteś w zupełnie nowym miejscu – dzięki temu szybciej się zaaklimatyzujesz i łatwiej wrócisz do rzeczywistości po powrocie do domu. Życzymy miłego wyjazdu!

- - - - - - - 
 

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close