Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice

7 porad jak zacząć produktywnie dzień

  1. Discover the possibilities of Q Hotel
  2. 7 porad jak zacząć produktywnie dzień
15 Nov 2017

7 porad jak zacząć produktywnie dzień

Poranek to dla Ciebie najgorsza część dnia. Kiedy dzwoni budzik, krzywisz się i lekko podnosisz jedną powiekę tylko po to, aby znaleźć irytujący Cię budzik. Włączasz drzemkę i na wpół świadomy leżysz w pościeli, myśląc o tym, jak bardzo nie chcesz się z niej ruszać. Po 10 minutach tego osobistego dramatu Twój budzik dzwoni znowu… Wstaniesz, czy nie? Szanse wynoszą 50/50. Jeszcze tylko minuuutka…!

Znasz ten scenariusz? Mamy dla Ciebie dwie dobre wiadomości. Po pierwsze, nie jesteś sam! W tym samym czasie, kiedy nie możesz zmusić się do przeczłapania do łazienki, tysiące innych nocnych marków zmagają się z tak samo ciężką materią kołdry, która nie chce dać się podnieść. Po drugie, na poranne wstawanie jest kilka sposobów, które znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule. Zastosuj je, bez względu na to gdzie jesteś – w domu czy w hotelu – a Twój poranek zacznie się promienniej, lepiej i bardziej produktywnie.

1# Zjedz solidne śniadanie

Żyjesz w ciągłym biegu i często zdarza Ci się biec do pracy z pustym żołądkiem? Czas z tym skończyć! Zabrzmi to jak wyświechtane, babcine powiedzonko, ale śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, absolutny fundament udanego poranka. Śniadanie pozwala Ci naładować baterie, a także wpływa pozytywnie na Twoją koncentrację. Potwierdziły to badania przeprowadzane na uczniach – ci, którzy zdążyli zjeść śniadanie przed wyjściem z domu, osiągali dużo lepsze wyniki podczas rozwiązywania testów, a dzieci, które nie zjadły śniadania były apatyczne, rozdrażnione i nerwowe. Bądź jak mądry uczeń i zaserwuj sobie coś lekkiego, np. jogurt z orzechami i owocami, omlet z warzywami albo serek twarogowy z kromką żytniego chleba. 

2# Poruszaj się trochę

Poranki to dla Ciebie prawdziwa męka, a pierwsze kroki w kierunku łazienki o 7 rano uważasz za tak samo trudne, jak wyjście na Mount Everest? Jeżeli tak, prawdopodobnie powiesz, że ćwiczenia zaraz po wyjściu z ciepłej pościeli to ostatnia rzecz, na jaką masz ochotę. Nawet jeśli tak, spróbuj! Kilka przysiadów i skłonów skutecznie przyspieszy Twój metabolizm i pobudzi Cię do działania. Co więcej, poranne ćwiczenia wyzwalają wydzielanie się endorfin, dzięki czemu nawet jesienny, ponury poranek stanie się jakby bardziej słoneczny, a Ty z dobrym humorem wkroczysz w kolejny dzień.

3# Weź chłodny prysznic

Jeżeli jesteś miłośnikiem wieczornych pryszniców, spróbuj przesunąć je na godziny poranne. Zapomnij także o gorącej, rozleniwiającej (i szkodliwej dla skóry!) wodzie i zastąp ją chłodnym, orzeźwiającym strumieniem. Zimny prysznic momentalnie postawi Cię na nogi, zwiększy wydzielanie adrenaliny, poprawi Twoją odporność, a także polepszy wygląd Twojej skóry dzięki zwężeniu i rozszerzeniu naczynek krwionośnych. Chociaż teraz może Ci się wydawać, że zimny prysznic to tortura, Twoje ciało na pewno podziękuję Ci za ten naturalny zastrzyk energii.

4# Posłuchaj ulubionej muzyki

Skoro zadbałeś już o swoje ciało, pora zatroszczyć się o umysł! Na początku dnia posłuchaj ulubionej muzyki, która podobnie jak ruch wyzwoli w Tobie kolejne pokłady endorfin. Wybierz wesoły, optymistyczny repertuar, który ułatwi Ci pobudkę i stanie się Twoją małą przyjemnością o poranku. Włącz muzykę od razu po przebudzeniu lub… wstawaj razem z nią! Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Twój ulubiony utwór pełnił funkcję Twojego budzika. 

5# Wybierz ubrania, w których czujesz się dobrze

Zaglądając do szafy, wybieraj tylko te ubrania, w których czujesz się naprawdę dobrze. Zrezygnuj ze zbyt obcisłej spódnicy czy za wąskich spodni, które krępują Twoje ruchy. Postaw na ubrania wykonane z naturalnych, oddychających tkanin, na miłe w dotyku, miękkie materiały, które sprawią, że  poranek stanie się przyjemniejszy. Jeżeli lubisz pospać dłużej, skompletuj swój strój wieczorem dnia poprzedniego, tak aby o 7 rano nie opierać się o drzwi szafy, zastanawiając się, która koszula jest czysta i wyprasowana.

6# Ustal listę 3 najważniejszych zadań na ten dzień

Kontroluj swój czas, ale rób to z głową! Jim Collins, amerykański konsultant biznesowy i autor książki „Od dobrego do wielkiego” powiedział kiedyś, że „jeżeli masz więcej niż 3 priorytety działania, to znaczy, że nie masz żadnego”. W tych słowach nie ma przesady – różnorodne badania potwierdzają, że w ciągu dnia jesteś w stanie zrealizować tylko 3 zadania. Zaczynając dzień, zajrzyj do kalendarza i zobacz, co dziś Cię czeka, a następnie zapisz 3 najważniejsze czynności, które planujesz wykonać tego dnia. Nie zapominaj, że doba ma tylko 24 godziny, a wieczorem koniecznie zajrzyj do swojej listy i uczcij to, że udało Ci się dopiąć wszystko na ostatni guzik.

7# Przeczytaj lub zobacz coś inspirującego

Poranna lektura to coś, co warto wpisać w swój codzienny rytuał. Wiadomości i newsy ze świata mogą nie być najlepszym wyborem ze względu na ich przygnębiający wydźwięk, ale dobra książka Twojego ulubionego autora na pewno sprawi Ci przyjemność i spowoduje, że Twój umysł wejdzie na wyższe obroty. Nie jesteś molem książkowym, a czytanie nie sprawia Ci przyjemności? Zainspiruj się obrazem – poszukaj w Internecie interesującego malarstwa, fotografii czy grafiki i przez chwilę naprawdę skup się na wybranym dziele sztuki. Ćwicz umysł i znajdź inspirację na cały dzień!

- - - - -

Poranne wstawanie nie musi być codziennym horrorem. Jeżeli budzenie się skoro świt sprawia Ci trudności skorzystaj ze wspomnianych powyżej porad. Nie musisz stosować ich wszystkich – każdy z nas jest inny i potrzebuje innej motywacji, a więc wybierz te, które pasują do Twoich osobistych preferencji. Jeżeli zaś wydaje Ci się, że 7 czynności z samego rana to za dużo, pomyśl o tym, że możesz je łączyć – wykonaj kilka przysiadów, kiedy czajnik gotuje wodę na herbatę i słuchaj muzyki podczas ćwiczeń. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, a Twój dzień zacznie się doskonale!

- - - - -

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close