Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice

6 miejskich plaż we Wrocławiu, które zachwycą Cię latem

  1. Discover the possibilities of Q Hotel
  2. 6 miejskich plaż we Wrocławiu, które zachwycą Cię latem
03 Aug 2018

6 miejskich plaż we Wrocławiu, które zachwycą Cię latem

Pisaliśmy już kiedyś o najpiękniejszych plażach Gdańska http://www.qhotels.pl/blog/odkryj-gdansk/3-najpiekniejsze-plaze-w-gdansku-ktore-warto-odwiedzic-w-te-wakacje, które koniecznie musisz odwiedzić latem, ale czy wiesz, że we Wrocławiu, który raczej nie kojarzy się z morzem też znajdziesz niesamowite miejsca na wakacyjny relaks?  Miejskie plaże i beach bary świetnie sprawdzą się do tego, by spędzić wolny czas w plenerze i powygrzewać się w promieniach słońca na wygodnych leżakach, ze szklanką zimnego, orzeźwiającego napoju. Zobacz 6 miejsc, w które koniecznie musisz wybrać się w te wakacje.

#1 Miejska Plaża Forma Płynna, Wybrzeże Wyspiańskiego

Jeśli zamiast piasku lubisz wypoczywać wśród zieleni, koniecznie udaj się na Wybrzeże Wyspiańskiego - to właśnie korony drzew tworzą klimat tego miejsca. Zrelaksować się możesz tutaj na porozwieszanych między drzewami hamakach i leżakach, a przed mocnym słońcem ochronią się nie parasole, a korony drzew. Jeśli podczas odpoczynku przyjdzie Ci ochota na sportowe emocje, możesz udać się na znajdującą się niedaleko kameralną plażę, z piaszczystymi boiskami do siatkówki i badmintona.

#2 Stara Odra, Mosty Trzebnickie

To miejsce położone tuż przy Mostach Trzebnickich, w pobliżu pętli tramwajowej przy ul. Zawalnej. Jest to miejsce lubiane i często odwiedzane przez Wrocławian i turystów. Czeka tu na Ciebie piaszczysta plaża i takie atrakcje, jak koncerty jazzowe, popisy stand-uperów, zajęcia jogi i fitness, animacje dla dzieci, lekcje tańca i wieczorki taneczne. Świetne miejsce, w które możesz udać się zarówno z grupą przyjaciół, jak i z rodziną.

#3 Odrana Beach Bar, Wybrzeże Wyspiańskiego

Znajduje się przy bulwarze Politechniki Wrocławskiej. To bardzo fajne miejsce, w które możesz zabrać też dzieci. Oprócz dużego wyboru drinków i wygodnych siedzisk, jest tu też miejsce do szaleństw dla najmłodszych - wielki dmuchany labirynt. Jeśli lubisz aktywny wypoczynek, możesz skorzystać z  boiska do siatkówki plażowej lub udać się na wycieczką kolejką linową Polinka, która znajduje się tuż obok baru.

#4 Prosto z Mostu Beach Bar

To miejsce wypełnione piaskiem i zielenią ma aż pięć tysięcy metrów kwadratowych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, gdyż oprócz strefy relaksu z leżakami i hamakami, jest tu też park linowy, boiska do siatkówki, duża strefa zabaw z atrakcjami dla dzieci oraz darmowe animacje w weekendy. Bardzo często odbywają się tu też różnego rodzaju wydarzenia, m.in., pub-quizy, pokazy i nauka tańca, stand-upy, spektakle teatralne, czy projekcje filmów pod gołym niebem. Brzmi jak miejsce idealne, prawda? ;)

#5. ZaZoo Beach Bar

Jeśli planujesz odwiedzić wrocławskie Zoo, koniecznie zajrzyj do ZaZoo Beach Bar, który zajmuje kilka tysięcy m2 przy połączeniu Odry i Starej Odry, tuż obok Mostu Zwierzynieckiego. Jest tam wszystko, czego potrzebujesz do pełnego relaksu i wypoczynku. Napijesz się tu czegoś orzeźwiającego, zjesz pizzę prosto z pieca i pyszne lody, a nawet możesz zamówić coś z regularnie parkujących tu foodtrucków. To też bardzo fajne miejsce na plenerowe spotkanie z przyjaciółmi. Regularnie odbywają się tu dyskoteki, imprezy tematyczne dla biegaczy, rowerzystów, rodzin z dziećmi, organizowane są koncerty czy wieczory salsy.

#6 Hot Spot Beach Bar, ul. Wejherowska

To największa sztuczna miejska plaża w Polsce, ma aż 15 tys. m2! Wyspano tu ponad tysiąc ton piasku. Wybierz się tu szczególnie, jeśli planujesz spędzić romantyczny wieczór - delikatnie sącząca się letnia muzyka, kieliszek zimnego wina i widok na pięknie oświetlony Most Milenijny sprawią, że długo nie zapomnicie tego wieczoru.

Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać Cię do odwiedzenia miejskich plaż Wrocławia i zrelaksowania się wśród zieleni i wakacyjnego klimatu. Jeśli jednak będziesz chciał odpocząć od letniego słońca, koniecznie odwiedź Restaurację Questa - schroń się przed upałem w zacisznym, eleganckim wnętrzu i spróbuj specjałów naszego Szefa Kuchni.

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close