Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice

5 rzeczy, które możesz robić jesienią i zimą w Gdańsku

  1. Discover the possibilities of Q Hotel
  2. 5 rzeczy, które możesz robić jesienią i zimą w Gdańsku
13 Sep 2017

5 rzeczy, które możesz robić jesienią i zimą w Gdańsku

Turystyczny Gdańsk postrzegany jest głównie przez pryzmat morza i związanych z nim wakacyjnych rozrywek. Tych, którzy zdecydują się jednak na pobyt jesienią lub zimą, miasto również nie zawiedzie. Co więcej, zapewni moc atrakcji i pozostawi fantastyczne wspomnienia bez względu na aurę.

 

# Plaża nie tylko latem

Kto powiedział, że plaża i morze to atuty Gdańska tylko latem? Niektórzy uważają nawet, że to jesienią i zimą, bez natłoku turystów i fal upałów można tu naprawdę odpocząć. Gdy temperatura spada poniżej dwudziestu czy piętnastu stopni, długi spacer brzegiem Bałtyku sprawia tyle samo frajdy, co podczas wakacji. Z tą różnicą, że na naszej drodze nie spotkamy już tylu plażowiczów i z pewnością będziemy musieli się nieco cieplej ubrać. Molo w Brzeźnie bądź plaża w Jelitkowie stwarzają doskonałe warunki ku temu, aby zażyć jodu, którego podczas chłodniejszych miesięcy jest podobno więcej, a także pooddychać nieco chłodniejszym i świeżym powietrzem. 

# Na starówce pora roku nie gra roli

Pobyt w Gdańsku, przynajmniej podczas jesiennego lub zimowego weekendu, koniecznie musi zawierać wycieczkę po centrum miasta. Starówka, ulica Długa, fontanna Neptuna czy deptak nad Motławą to tylko kilka punktów, które zapadną w pamięć każdemu turyście. Ze względu na piękną architekturę Starego Miasta i jego kameralny, przytulny klimat, można po nim spokojnie spacerować i podziwiać przepiękne kamienice i urocze lokale. Podobnie jak w przypadku plaż, niektórzy mówią nawet, że chłodniejsze pory roku to najlepszy czas na odwiedziny. 

# Kolory jesieni w gdańskich parkach

W Gdańsku nie brakuje miejsc pod gołym niebem, w których można oddać się długim, jesiennym spacerom. Należy do nich Oliwa - najstarsza i zarazem najbardziej różnorodna dzielnica Gdańska, idealnie pasująca szczególnie do jesiennej aury ze względu na bogactwo drzew i krzewów. Przypadnie do gustu zwłaszcza osobom lubiącym atrakcje na łonie natury. Znajduje się tu słynny Park Oliwski, czyli historyczny ogród miejski o powierzchni ponad jedenastu hektarów. Jesienią to wyjątkowe miejsce zachwyca kolorami spadających liści i stwarza doskonałe warunki do odpoczynku w ciszy pośrodku miejskiego zgiełku. Oprócz Parku Oliwskiego, do aktywnego odpoczynku zachęcają m.in. Park im. Ronalda Reagana czy Park Oruński.

# Gdańskie ZOO 

W niedalekiej odległości od Parku, Oliwa posiada inne miejsce warte odwiedzin - ZOO z ponad stoma gatunkami zwierząt. Gdański Ogród Zoologiczny to jeden z największych i najpiękniejszych obiektów tego typu, wpisany do prestiżowego Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych w Polsce. ZOO, po fali letnich upałów, również sprzyja odwiedzinom i zachęca do poznania wielu nieznanych powszechnie gatunków.

# Festiwalowy Gdańsk

Gdy podczas pobytu w Gdańsku jesienna i zimowa pogoda nie rozpieszcza, warto wówczas zapoznać się z festiwalową i koncertową ofertą miasta. Jednym z bardziej popularnych jesiennych wydarzeń jest jedyny w kraju festiwal teledysków, czyli Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film. Podczas tego wydarzenia wyłaniany jest najlepszy polski wideoklip minionego roku. Oprócz Grand Prix, czyli głównej nagrody całego festiwalu, przyznawane są wyróżnienia w różnych kategoriach. Należą do nich m.in. scenariusz reżyseria czy zdjęcia. 

Gdańsk jest na mapie Polski doskonałym punktem wypadowym, wartym odwiedzin o każdej porze roku. Miasto oferuje cały szereg ciekawych obiektów oraz interesujących wydarzeń, zarówno kulturalnych, jak i sportowych. Bez względu na pogodę, turyści będą czuć się tu doskonałe i znajdą dla siebie rozrywkę zgodną z osobistymi preferencjami.

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close