Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice

5 największych atrakcji turystycznych w okolicy Wrocławia

  1. Discover the possibilities of Q Hotel
  2. 5 największych atrakcji turystycznych w okolicy Wrocławia
18 May 2018

5 największych atrakcji turystycznych w okolicy Wrocławia

Planujesz wizytę we Wrocławiu i szukasz najciekawszych atrakcji na Dolnym Śląsku, do których dojedziesz w mniej niż 2 godziny? Mamy dla Ciebie listę 5 najciekawszych atrakcji w tym regionie, które musisz zobaczyć! 

#1 Ogromna świątynia, czyli opactwo cystersów w Lubiążu

Jedną z największych atrakcji Dolnego Śląska jest opactwo cystersów w Lubiążu. Słowo „największy” nie jest tutaj przypadkowe - ten zespół klasztorny jest drugim co do wielkości obiektem sakralnym na świecie! Opactwo jest arcydziełem śląskiego baroku. Początki działalności opactwa datowane są na rok 1150, jednak swój pierwotny kształt pałac i kościoły zawdzięczają wielu późniejszym zawirowaniom historii. Droga z Wrocławia do Lubiąża trwa około godziny. Warto poświęcić ten czas, aby zobaczyć bogactwo polskiej architektury i zjeść wspaniały obiad w cysterskiej karczmie.

#2 Relaks w barokowym basenie – uzdrowisko Lądek-Zdrój

Lądek-Zdrój to atrakcja dla osób, które uwielbiają się relaksować i dbać o swoje zdrowie w pięknym otoczeniu. Uzdrowisko zbudowane w tej miejscowości to najstarszy kurort wodoleczniczy na ziemiach polskich. Odwiedzając to miejsce, możesz korzystać z kąpieli z wód leczniczych w basenach w neobarokowym stylu. Najbardziej rozpoznawalnym miejscem na terenie uzdrowiska jest okrągły basen z wodą ze źródeł termalnych, który otaczają XIX-wieczne wanny, wykorzystywane do kąpieli perełkowych. W tym miejscu choroby reumatyczne i inne schorzenia leczyły takie postaci jak Goethe, caryca Katarzyna II, a nawet John Quincy Adams - szósty prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki.

#3 Budynek jak z bajki – Zamek Czocha w Suchej

Wielu osobom Dolny Śląsk kojarzy się z zamkami. Nie bez powodu. W tym regionie możemy zobaczyć co najmniej kilkadziesiąt posiadłości z różnych okresów historycznych. Jednym z najciekawszych jest Zamek Czocha, położony w miejscowości Sucha, niedaleko granicy z Czechami. Wybudowano go w latach 1241-1247 jako warownię graniczną na granicy Śląska i Łużyc. Zamek ten przechodził z rąk do rąk, by w końcu znaleźć się na terytorium Polski. Dziś jest miejscem, do którego chętnie przyjeżdżają reżyserzy i twórcy filmowi. W 2012 roku Zamek Czocha został wyróżniony przez czytelników National Geographic Traveler jako jeden z 7 nowych cudów Polski. 

#4 Spektakularne obwarowania czyli Twierdza Srebrna Góra

Twierdza Srebrna Góra to największa górska twierdza w Europie i jedna z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. Aby się tam dostać, należy jechać samochodem około półtorej godziny na południowy zachód od Wrocławia. Tak zwana twierdza srebrnogórska to w rzeczywistości cały kompleks, składający się z 6. fortów i kilku bastionów. Do najbardziej imponujących obiektów Twierdzy należy charakterystyczny donjon – wolnostojąca wieża obronno-mieszkalna, dostępna dziś jako obiekt turystyczny.

#5 Podziemne miasto – kompleks Osówka

Pod koniec 1943 roku hitlerowcy rozpoczęli budowę obiektów wchodzących w skład projektu Riese w Górach Sowich. Mówi się, że miały stanowić jedną z głównych kwater Adolfa Hitlera. W tamtym okresie wybudowano szereg podziemnych korytarzy i hal, w tym kompleks Osówka, oddalony od Wrocławia o ok. 80 kilometrów. Po odrestaurowaniu i adaptacji pod ziemią w miejscowości Głuszyce, odkryto aż 1500 metrów korytarzy, które turyści mogą przemierzać, poznając przy tym historię drugiej połowy XX wieku.

- - - - - -

Dolny Śląsk skrywa wiele tajemnic. Średniowieczne zamki, barokowe świątynie, podziemne miasta – to wszystko czeka na Ciebie w niedalekich okolicach Wrocławia. Kiedy następnym razem wybierzesz się na wyprawę po południowo-zachodniej Polsce, koniecznie odwiedź jedno z miejsc z powyższej listy, a na pewno się nie zawiedziesz.

- - - - - -

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close