Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Wyjazdowa integracja firmowa - na co zwrócić uwagę?

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Wyjazdowa integracja firmowa - na co zwrócić uwagę?
16 mar 2023

Wyjazdowa integracja firmowa - na co zwrócić uwagę?

Wyjazdowa integracja firmowa to nie tylko dobra zabawa. Jest to doskonały sposób na rozluźnienie atmosfery w firmie, zapoznanie się ludzi i ułatwienie komunikacji, poprawę współpracy między pracownikami.

Nie od dziś wiadomo, że przyjazna atmosfera i zgrany zespół pozytywnie wpływają na jakość pracy oraz jej efekty. Jeżeli Twoi pracownicy czują się swobodnie w biurze, to chętniej wykonują swoje obowiązki, są bardziej otwarci i kreatywni, nie boją się wychodzić z propozycją rozwoju. Silny, sprawnie funkcjonujący zespół osiąga większe sukcesy, sprawnie rozwiązuje problemy i pokonuje wszelkie przeszkody. Potrafi również wymieniać się pomysłami i wiedzą.

organizacja firmowego wyjazdu integracyjnego

Zanim zaproponujesz swoim pracownikom wycieczkę, musisz wiedzieć, że organizacja wyjazdu integracyjnego wymaga dobrego zaplanowania. Chodzi nie tylko o to, aby ludzie dobrze się bawili i nawiązali znajomości, ale również byli bezpieczni i mieli zapewnione najważniejsze aspekty, czyli nocleg i jedzenie. 

Organizacja firmowego wyjazdu integracyjnego – jak się za nią zabrać?

Zastanów się nad tym, co będzie główną atrakcją wyjazdu. Chcesz, aby był to prosty wyjazd do domków nad jeziorem lub w górach, gdzie będzie można posiedzieć przy ognisku w swobodnej atmosferze? A może zdecydujesz się na dodatkowe atrakcje, np. imprezę tematyczną lub paintballa? Świetnym pomysłem będzie wybranie rozrywki, w której Twoi pracownicy muszą grać zespołowo. Stworzy to okazję do rozmów, buduje team spirit oraz zaufanie. Chętnie wybieraną opcją są chociażby escape roomy. Gra ma ograniczony czas, motywuje do szybkiego myślenia i działania w grupie. Jeżeli grupie uda się opuścić pokój przed czasem, to odnoszą wspólny sukces, nawiązują bliższą relację. Dobrym pomysłem jest również organizacja wieczoru z popularnymi teleturniejami, np. “Familiada”, “Jaka to melodia”, “Awantura o kasę” czy “Jeden z dziesięciu”. 

Jeżeli już wiesz co chcecie robić, to możesz skupić się na wybraniu odpowiedniej lokalizacji. Powinno być to miejsce, w którym (lub pobliżu którego) znajduje się Wasza docelowa atrakcja, odpowiedni nocleg oraz restauracja. Wybierając miejscowość, do której pojedziecie, sprawdź również czy są tam ciekawe zabytki lub trasy spacerowe. Z pewnością wielu uczestników wyjazdu chętnie uda się w ciągu dnia na zwiedzanie. Powolny spacer po urokliwych uliczkach lub w otoczeniu przyrody da możliwość do rozmowy i zacieśni relacje między pracownikami.  

Noclegi i catering na integrację firmową

Jednym z najważniejszych punktów organizacji integracji firmowej, jest nocleg. Każda osoba powinna czuć się na wyjeździe swobodnie i komfortowo, dlatego musisz zadbać o to, aby miała oddzielny pokój lub dzieliła go z ludźmi, których lubi i ma do nich zaufanie. Upewnij się, że w każdym pokoju są pojedyncze łóżka, tak by nie zmuszać pracowników do dzielenia się podwójnym łóżkiem. Nieodzownym elementem jest również łazienka w pokoju.

Drugim ważnym punktem jest wybór cateringu lub restauracji, w której Twoi pracownicy będą mieć zapewnione posiłki. Musi to być przynajmniej śniadanie i obiadokolacja. Pamiętaj, że wiele osób ma specjalne diety, np. bezglutenową, bez nabiału, wegetariańską lub wegańską. W dobrym guście jest upewnienie się, że restauracja oferuje różnorodne posiłki. Zapewne nie chcesz, aby któryś z Twoich pracowników chodził głodny podczas intensywnego dnia pełnego atrakcji? 

Organizację wyjazdu integracyjnego możesz zlecić osobie z działu HR lub swojemu asystentowi. Wszystkie atrakcje możecie planować na własną rękę lub zlecić to zadanie profesjonalnej agencji eventowej, która będzie wiedziała na co zwrócić uwagę, a także poda własne propozycje na ciekawe zabawy, wygodne noclegi i restauracje ze smakowitą kuchnią.  

Zorganizuj integrację firmową z Q Hotel!

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zorganizujesz idealną wyjazdową integrację firmową, to zdecydowanie powinieneś rozważyć ofertę sieci Q Hotel. Nasze hotele zlokalizowane są w dogodnych miejscach, blisko atrakcji turystycznych i ciekawych miejsc do zwiedzania. Nasze sale konferencyjne są doskonale przystosowane do organizacji wyjazdów integracyjnych. Zapewniamy komfortowe noclegi w pokojach z wygodnymi łóżkami, a nasze restauracje serwuje dania na różne diety, takie jak bezglutenowe, wegetariańskie i wegańskie. Nasza zgrana ekipa zrobi wszystko, aby Wasz pobyt był niezapomniany. Skorzystaj z naszej oferty i przekonaj się, jakie korzyści dla Twojej firmy niesie ze sobą organizacja wyjazdowej integracji.

 

Sprawdź pakiety pobytowe w Q Hotel

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij