3 miejsca na romantyczny weekend we Wrocławiu

Fotolia_117773505_Subscription_Monthly_M.jpg

3 miejsca na romantyczny weekend we Wrocławiu

16 sierpnia 2017

Szukając palcem po mapie Polski pomysłu na romantyczną weekendową wycieczkę, warto skierować swój wzrok w kierunku stolicy Dolnego Śląska. Wrocław to miasto, gdzie para o zupełnie różnych zainteresowaniach może spędzić naprawdę fantastyczny weekend. Nie brakuje tu zarówno doskonałych hoteli i apartamentów oferujących nocleg, jak i dodatkowych atrakcji wypełniających wolny czas.

1 # Ostrów Tumski nocą

Pięknie oświetlone zabytki architektoniczne umilające wieczorny spacer, z pewnością zachwycą niejedną parę odwiedzającą Wrocław. Klimat Ostrowa już sam w sobie jest na tyle charakterystyczny, że skradnie serca niejednemu turyście. To właśnie od tej części miasta warto rozpocząć wieczorny lub nocny spacer z drugą połówką.
 
Na tle wielu zabytków Ostrowa, na pewno wyróżniają się dwie oświetlone wieże najsłynniejszej tu Katedry świętego Jana Chrzciciela. Uwagę przechadzających się par na pewno zwrócą również charakterystyczne lampy gazowe, zapalane przed nadejściem zmroku. Emanujące z nich światło rozjaśnia ulice Ostrowa, pozostawiając niezapomniany efekt. Łącznie jest ich tu aż 90, więc spacerując wieczorem, na przykład Mostem Tumskim lub ulicą Katedralną, można być świadkiem rozpalania tego wyjątkowego, zabytkowego oświetlenia.

 2 # Stare Miasto i Rynek

Podczas romantycznego weekendu we Wrocławiu, nie może zabraknąć wizyty na Starym Mieście. Wieczorową porą, dzięki pięknemu oświetleniu, widok jest tu imponujący. Zarówno sam Rynek – będący jednym z największych dawnych placów tego typu w Polsce – jak i liczne boczne uliczki, które od niego odchodzą, pełne są punktów gastronomicznych serwujących chyba każdy rodzaj kuchni. Romantyczny weekend we Wrocławiu nie może się zatem obyć bez pysznej kolacji właśnie w tej części miasta. 
Kilka kroków od Starego Miasta, jednak ciągle pozostając w jego obrębie, znajduje się kolejne ciekawe miejsce na długie spacery. Wystarczy skierować się w stronę Wyspy Słodowej – niewielkiej wysepki na Odrze, położonej w sąsiedztwie dwóch kolejnych: Wyspy Młyńskiej oraz Wyspy Bielarskiej. Na tym obszarze Wrocławia często organizowane są różnego typu imprezy plenerowe, które podczas wybranych dni uatrakcyjnią parze wycieczkę po tej części miasta. 

3 # Rejs statkiem po Odrze

Oryginalną rozrywką dla par przyjeżdżających na romantyczny weekend do Wrocławia może być rejs po Odrze. Taka wycieczka pozwoli spojrzeć na miasto z zupełnie innej, nieznanej na lądzie perspektywy i odkryć na nowo romantyczne zakamarki Wrocławia. Piękne widoki z pokładu statku zrobią na pewno na odwiedzających ogromne wrażenie.
Bardzo dużo firm oferuje codzienne rejsy po Odrze, dodając do swojej oferty możliwość zorganizowania kameralnych randek, wieczorów panieńskich i kawalerskich oraz innych imprez okolicznościowych. Po szczegółowym przejrzeniu dostępnych w mieście ofert, można zapewnić sobie krótki rejs pełen niesamowitych wrażeń. 

- - - - - - - - - -

Stolica Dolnego Śląska jest doskonałym pomysłem na romantyczny weekend we dwoje. Zarówno w ciągu dnia, jak i po zmierzchu odkrywa swoje atrakcyjne oblicze, oferując zakochanym wiele atrakcji.

- - - - - - - - - - 

Jeśli chcesz spędzić romantyczny weekend we Wrocławiu, sprawdź Q Hotel Plus Wrocław.

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij